14 stycznia zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już po raz 26 w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przed rozpoczęciem kolejnego koncertu 3 stycznia odbyła się konferencja prasowa z udziałem gości specjalnych: wicemarszałka województwa podlaskiego Macieja Żywny, a także wiceprezydenta Białegostoku Rafała Rudnickiego. Spotkanie było poświęcone oficjalnemu zaprezentowaniu zespołów, które zagrają w Białymstoku, a także przedstawieniu pozostałych atrakcji. A dziać będzie się dużo.

Zebrani goście zapoznali się z wyglądem tegorocznej puszki, do której w tym roku wolontariusze będą zbierać pieniądze. Odbędą się również licytacje wielu ciekawych przedmiotów. Ale jedną z większych atrakcji w naszym województwie związanych z finałem WOŚPu będzie przejazd specjalnym, świątecznym pociągiem.

Prowadzący konferencję Marcin Wróbel podziękował obecnym samorządowcom za owocną współpracę.

Marszałek Żywno potwierdził, że wiodącą rolą zarządu województwa jest wspieranie tego rodzaju akcji pomocowych.

Z kolei wiceprezydent Białegostoku Rafał Rudnicki zapewnił, że wieloletnia współpraca miasta z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy nie skończy się. A możliwość pomocy jest tym bardziej motywujące do dalszej pracy samorządowca. Nie tylko służbowo, ale i prywatnie.

26. Finał WOŚP odbędzie się 14 stycznia, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

W Białymstoku do puszek pieniądze będzie zbierać kilkuset wolontariuszy.

kt.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o