Ankieta: Budowa kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku

Drodzy Mieszkańcy.

Przekazujemy Wam poniżej treść listu Burmistrza.

Szanowni Sąsiedzi!

Od wielu miesięcy wszyscy śledzimy proces wyznaczenia przebiegu trasy kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku. Przebieg obwodnicy wywołał wiele kontrowersji – zarówno w naszej gminie, jak i w gminach sąsiednich.
Pierwsze  warianty przebiegały wprost przez naszą gminę – dotyczyło to zwłaszcza Osowicz, Sielachowskich, Sochoń i Jurowiec, ale także Wólki Poduchownej, Wólki Przedmieście, Katrynki, Woroszył.

Aktualnie trwa kolejny proces konsultacji prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Termin skłądania ankiet został przedłużony

  • do 10 sierpania br. można przynosić ankiety do Urzędu Miejskiego w Wasilkowie
  • do 12 sierpnia br. można wysłać maila ze zdjęciem/skanem ankiety na adres: obwodnicabialegostoku@plk-sa.pl

Gorąco zachęcam do wypełnienia ankiety oraz przekazania jej do Urzędu Miejskiego w Wasilkowie. Wypełnioną ankietę można też wysłać (skan/zdjęcie) na adres e-mail: obwodnicabialegostoku@plk-sa.pl

Budowa kolejowej Północnej Obwodnicy Białegostoku jest szansą dla naszej gminy i może stanowić impuls do jej rozwoju, a także rozwoju całej aglomeracji białostockiej w kolejnych dziesięcioleciach. Dlatego wszyscy powinniśmy dążyć do tego, aby przebieg jej trasy został wyznaczony sposób, który nie naruszy domostw naszych mieszkańców oraz nie zniszczy walorów przyrodniczych naszej gminy.

Dlatego zachęcam do wypełnienia ankiety, wybierając warianty: korytarz 13, korytarz 12 lub korytarz 11, a także dopisanie w ankiecie nowych przystanków kolejowych: pierwszy w Dolinie Cisów i drugi na Lisiej Górze, co umożliwi mieszkańcom większej części Wasilkowa szybki dojazd do Białegostoku koleją podmiejską. To rozwiązania, które powstaną, o ile dzisiaj będziemy o nie zabiegać.
Dziękuję za Państwa zaangażowanie i zachęcam do wypełnienia załączonej ankiety!

Z poważaniem,

Adrian Łuckiewicz
Burmistrz Wasilkowa

Ankieta jest do pobrania w załączniku do artykułu.

Zalacznik

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o