Azjatyckie klimaty przed sokólską biblioteką

Azja to część świata, która razem z Europą tworzy Eurazję – największy kontynent na Ziemi. Nazywana jest często kontynentem wielkich kontrastów geograficznych.

I właśnie do tej części świata Biblioteka Publiczna  W Sokółce zabrała dzieci na drugich, wtorkowych, wakacyjnych zajęciach czytelniczo-edukacyjnych.

Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie, od głośnego czytania książek z bajkami, w których głównymi bohaterami są zwierzęta azjatyckie. Następnie dzieci zapoznały się z odrobiną geografii Azji  oraz  z obyczajami i zwyczajami, m. in. co jedzą mieszkańcy tego obszaru świata.

Oczywiście nie skończyło się tylko na teorii, dzieci, ale także ich opiekunowie  z zapałem ćwiczyli jedzenie pałeczkami ryżu.

W myśl zasady w zdrowym ciele zdrowy duch, po uczcie duchowo-książkowej nastąpiła uczta sportowa. Wojownicy klubu Combat Sports Academy dali popis swoich umiejętności w taekwon–do. Następnie razem z instruktorką Ewą Rajżewską-Bieszczad spróbowali swoich sił w jodze.

Potem to już było istne szaleństwo gier azjatyckich, zabaw z chustą i piłką, śmiechu, malowania buziek, biegania ze smokiem, malowania malowanek, wyklejania lampionów, baniek olbrzymek, malowania paznokci.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem mam, babć i opiekunów dzieci, którzy aktywnie włączyli się w gry i zabawy z podopiecznymi.

Składamy serdeczne podziękowania wolontariuszom, którzy wsparli nas w organizacji wczorajszych zajęć: Marcinowi Pogorzelskiemu, Maciejowi Kułakowskiemu oraz Jarosławowi Sawoń. 

W trakcie zajęć rozbrzmiewała piosenka „Twoja biblioteka", która powstała we współpracy  Biblioteki Publicznej w Sokółce i Stowarzyszeniem Uśmiech Dziecka, w celu promocji biblioteki i czytelnictwa.

Na kolejne zajęcia zapraszamy 22 sierpnia na godz. 14:00.

Działanie na rzecz dzieci spędzających wakacje w mieście możliwe jest dzięki dofinansowaniu

  • z programu Działaj Lokalnie X 2017, współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce
  • przez Burmistrza Sokółki ze środków Gminnego Programu Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii.

źródło: Biblioteka Publiczna w Sokółce

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments