Będzie kwesta na cmentarzu w Wasilkowie

Co roku na cmentarzach w całej Polsce prowadzone są kwesty na rzecz odrestaurowania starych, często zapomnianych nagrobków. W Wasilkowie 1 i 2 listopada również wolontariusze będą kwestować. W tym roku głównym celem zbiórki pieniędzy jest budowa dalszej części ogrodzenia cmentarza, ale organizatorzy nie zapomną o przekazaniu funduszy również na renowację rzeźb zdobiących jeden z najpiękniejszych cmentarzy w Polsce.

Co roku w kweście brali udział członkowie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej. W tym członkowie Towarzystwa będą rozprowadzać na cmentarzu książki „Kalendarium dziejów Wasilkowa i okolic”. Dochód ze sprzedaży książek – cegiełek przeznaczony zostanie na renowacje zabytkowych figur na cmentarzu. Autor książki – Antoni Pełkowski będzie podpisywał swoją książkę w dn. 1 listopada w godz. 12.00 – 14.00

Koordynatorem tegorocznej zbiórki na wasilkowskim cmentarzu jest Sebastian Ptaszyński. Przed bramą cmentarza 1 listopada pojawi się również burmistrz Wasilkowa Mirosław Bielawski.

Poniżej zamieszczamy zaproszenie do aktywnego wzięcia udziału w kweście, a także nasz materiał, który zrealizowaliśmy kilka miesięcy temu. O zabytkowych figurach na cmentarzu w Wasilkowie opowiadają członkowie Tow. Przyjaciół Ziemi Wasilkowskiej: Barbara Borkowska oraz prezes Towarzystwa Wiesław Dąbrowski.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o