Białostoccy filmowcy seniorzy z Pierwszą Nagrodą na międzynarodowym Festiwalu Filmowym Senior Movie

DKF „GAG” przy Białostockim Ośrodku Kultury z radością informuje, że film „Mam tutaj przeszłość i teraźniejszość”, który powstał w ramach ubiegłorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA, zdobył Pierwszą Nagrodę na międzynarodowym Festiwalu Filmowym Senior Movie w Szczecinie!

Film powstał podczas warsztatów animacji dla seniorów „Ożywić wspomnienia„, które poprowadziły Magdalena Bryll i Natalia Spychała z Fabryki Form Fszelakich.
Jego autorami są: Alicja Adamowicz, Leonarda Busłowska, Aleksy Charkiewicz, Zdzisława Cieślukowska, Halina Danisiuk, Elżbieta Kackieło, Helena Łukaszewicz, Wiesława Popiel, Danuta Rogalska, Bożena Sienkiewicz, Julia Szeps, Alicja Temler i Maria Waśkiewicz.

W uzasadnieniu Jury napisało: Za atrakcyjną formę w ukazywaniu tożsamości miejsca i tożsamości bohaterów, za bardzo dobre transponowanie animacji w dokumencie. „Mam tutaj przeszłość i teraźniejszość” jest filmem uniwersalnym i optymistycznym, którego forma powinna zostać doceniona przez widzów. Wszystko jest oparte na obserwacji nieustannie zmieniającej się rzeczywistości.

Festiwal Filmowy Senior Movie, którego pierwsza edycja odbyła się od 22 do 24 listopada w Szczecinie, skierowany jest do twórców filmowych w wieku emerytalnym (powyżej 60 roku życia), rekrutujących się z kina amatorskiego i niezależnego.
Na Festiwal składa się konkurs główny oraz wydarzenia towarzyszące (dyskusje, wykłady dotyczące sztuki filmowej, prezentacje profesjonalnych wartościowych produkcji filmowych, spotkania z gośćmi ze świata filmowego, koncerty i wystawy.
W tym roku o festiwalowe nagrody walczyły 32 filmy.
Drugą Nagrodę otrzymał film „Life after Life” (reż. Lisa MacLean, Kanada), a trzecią „The Last of The Summer Surf – Gwyn & Rod” (reż. Rod Sumpter, Wielka Brytania). Przyznano także wyróżnienia.

Nagrodzony film można zobaczyć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=KCnLdtQ8Vns

Przy okazji informujemy, że są ostatnie wolne miejsca na tegoroczne żubroffkowe warsztaty radiowe (prowadzenie: Ryszard Jaźwiński) oraz animacji na szkle (prowadzenie: Michaela Müller). Zapraszamy!

Więcej informacji o tegorocznych warsztatach: http://bok.bialystok.pl/aktualnosci/festiwal-zubroffka-edukuje/

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments