Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2022 już 23 września na Politechnice Białostockiej

Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2022 to jedyna okazja w województwie podlaskim, by w jednym miejscu poznać ofertę edukacyjną uczelni wyższych z regionu, a także dowiedzieć się więcej o egzaminie maturalnym 2023. Politechnika Białostocka, gospodarz wydarzenia, zaprasza 23 września 2022 na kampus – uczniów szkół ponadpodstawowych z całego regionu.

 

To już 16. edycja ogólnopolskiego wydarzenia organizowanego przez miesięcznik Perspektywy, które jest adresowane przede wszystkim do uczniów ostatnich klas liceów i techników z całego województwa podlaskiego, czyli Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2022. 23 września 2022 r. przyszłorocznych maturzystów  będzie gościć w swoich progach Politechnika Białostocka. Maturzyści od ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej poznają zmiany, jakie zajdą w egzaminie maturalnym w roku 2023, sposoby efektywnego uczenia się, czy kierunki studiów cenione przez pracodawców. 

Po dwóch latach organizowania z powodu pandemii Salonu Maturzystów online, powracamy do sprawdzonej i oczekiwanej przez wszystkich formuły tradycyjnych, stacjonarnych targów edukacyjnych – mówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca idei Salonu Maturzystów. – W tym roku skoncentrujemy się na zmianach w maturze od 2023 roku, właściwych przygotowaniach do tego egzaminu oraz na pomocy maturzystom w podejmowaniu przemyślanych decyzji przy wyborze kierunku studiów i uczelni.

W ramach Białostockiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2022 na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej (ul. Wiejska 45D) maturzyści będą mogli wziąć udział w spotkaniach z przedstawicielami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Omówią oni zasady nowej matury, do której przystąpią w maju 2023 roku absolwenci liceów. Wśród tematów nie zabraknie przedmiotów obowiązkowych  i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych, a także zasad matury opartej na dotychczasowej podstawie programowej – ta bowiem dotyczy uczniów techników. 

W przestrzeni Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej oprócz oferty edukacyjnej sześciu wydziałów największej w północno-wschodniej Polsce uczelni technicznej swoje stoiska zaprezentują przedstawiciele lokalnych uczelni wyższych, którzy wyjaśnią zasady rekrutacji i podpowiedzą, jaki kierunek studiów wybrać. Politechnika Białostocka na specjalnym stoisku zaprezentuje 30 kierunków studiów I i II stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych prowadzonych na Uczelni.

Tegoroczny Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2022 to również okazja by:

  • poznać projekty 14 studenckich kół naukowych Politechniki Białostockiej

  • porozmawiać ze studentami, którzy podzielą się doświadczeniami ze studiowania i realizacji swoich pasji na PB

  • spotkać się z przedstawicielami:

– Biura Karier i Współpracy z Absolwentami Politechniki Białostockiej

– Biura Współpracy Międzynarodowej Politechniki Białostockiej 

– Studium Języków Obcych Politechniki Białostockiej

– Klasy Konfucjańskiej Politechniki Białostockiej

  • wziąć udział w wykładach:

– poświęconych rekrutacji na studia, organizowanych przez Centrum Rekrutacji i Wspierania Edukacji 

– przygotowujących do matury z matematyki, prowadzonych przez ekspertów Uczelni.

Najbardziej kreatywni studenci Politechniki Białostockiej, wykładowcy, specjaliści od wymiany zagranicznej i wiele innych osób, które wspierają na każdym etapie edukację i rozwój studentów  będą czekały na uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podlaskiego w  przestronnym Centrum Nowoczesnego Kształcenia przy ul. Zwierzynieckiej 16 na kampusie Politechniki Białostockiej. 

Białostocki Salon Maturzystów, którego gospodarzem jest Politechnika Białostocka, objęła honorowym patronatem – dr hab. inż. Marta Kosior-Kazberuk, prof. PB, Rektor Politechniki Białostockiej.

Salon Maturzystów Perspektywy 2022 został objęty patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Wydarzenie organizowane przez Perspektywy będzie realizowane w wersji stacjonarnej w całej Polsce w dniach od 6 do 30 września, w 14 największych ośrodkach akademickich kraju, m.in. w  Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Gliwicach, Poznaniu, Szczecinie, Krakowie i rzecz jasna – w stolicy Podlasia.

Jesteśmy przekonani, że tegoroczny wrzesień będzie należał do maturzystów, ich nauczycieli i rodziców. 23 września zapraszamy na Politechnikę Białostocką – na Białostocki Salon Maturzystów Perspektywy 2022!

#matura2023

#studiujnaPB

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments