Białystok pomaga kotom

Po raz kolejny opieką nad kotami w Białymstoku zajmie się fundacja „Kotkowo”. Dzięki finansowemu wsparciu Miasta pomoc otrzymają zwierzęta bezdomne, wolno żyjące i odebrane w wyniku interwencji.

Przetarg na usługi związane z kompleksową opieką na kotami w naszym mieście do końca tego roku wygrała fundacja „Kotkowo”, która na działania na rzecz tych zwierząt otrzymała od Miasta ponad 208 tys. zł. „Kotkowo” przy pomocy finansowej Miasta zapewnia wszechstronne wsparcie kotom od 2011 roku. Dzięki miejskim funduszom organizowane są m.in. akcje sterylizacji i kastracji. W 2017 r. wykonano 857 sterylizacji oraz 114 kastracji kotów wolno żyjących. Zadaniem fundacji jest przede wszystkim zapewnienie dobrych warunków tym zwierzętom, właściwego żywienia, transportu w razie takiej potrzeby, a także opieki weterynaryjnej. Do zadań należy też podejmowanie działań, dzięki którym koty znajdą nowych właścicieli.

– Dzięki działaniom współpracującej z Miastem fundacji „Kotkowo” w 2017 roku opieką i leczeniem zostało objętych prawie 350 bezdomnych kotów, a do adopcji oddano 137 tych zwierząt. Białystok z każdym rokiem poszerza zakres pomocy kotom z naszego miasta – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Białystok od lat realizuje zadania związane z zapewnieniem opieki kotom wolno żyjącym i bezdomnym. Na ich realizację w 2018 roku przewidziano łącznie 275 tysięcy złotych. Zadania te wynikają bezpośrednio z „Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie miasta Białegostoku”. Program jest uchwalany corocznie, zgodnie z wymogami ustawy o ochronie zwierząt. Uchwalanie takiego programu spoczywa na gminach od 1 stycznia 2012 r. Głównym celem programu jest ograniczenie i zapobieganie bezdomności oraz nadmiernemu mnożeniu się populacji wolno żyjących zwierząt domowych na terenie Białegostoku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments