Białystok w jesiennych kwiatach

W wielu miejscach Białegostoku trwa wymiana letniej kolekcji kwiatowej na jesienną. Wkrótce na ulicach miasta pojawią się różne odmiany drobnokwiatowych, wielokolorowych chryzantem. Jednocześnie trwa sadzenie roślin cebulowych i krzewów.

W Białymstoku nie brakuje miejsc udekorowanych kwiatami – od wiosny aż do późnej jesieni. W tym roku długo mogliśmy cieszyć się kwiatami, którymi obsadzone były miejskie skwery, ronda, parki. Na wielu ulicach stały wypełnione kwiatami donice. Przyszła jednak pora na jesienne porządki. Tam, gdzie dotychczas kwitły letnie kompozycje, teraz pojawią się bukiety drobnolistnych chryzantem w różnych kolorach.

W tym roku wyjątkowo ciepła aura sprzyja roślinom, dlatego mam nadzieję, że ta jesienna dekoracja miasta utrzyma się długo – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki. – Zależy nam na tym, aby Białystok był piękny o każdej porze roku.

W mieście trwa także sadzenie roślin cebulowych, które zakwitną wiosną. Do końca października zostanie posadzonych 61,4 tysięcy krokusów, tulipanów i narcyzów. Pojawią się m.in. na Plantach, w Parku J. Dziekońskiej, na Placu bł. ks. Michała Sopoćki, rondach na Dojlidach, rondzie A. P. Lussy, przy ul. Lipowej.

Ponadto w Białymstoku przybędzie 2,2 tys. krzewów tawuły, pęcherznicy, hortensji, irgi i derenia. Będą rosły m.in. w parku przy ul. A. Fredry, Parku Konstytucji 3 Maja, na skwerze przy ul. Augustowskiej i na Bulwarach Z. Kościałkowskiego.

Anna Kowalska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments