Brąz w Grand Prix Polski dla zawodników LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka

Pierwszy w tym roku turniej rankingowy Grand Prix Polski rozegrany został w dniach 16-17 luty w Łodzi. Na starcie stanęło 122 bilardzistów z całej Polski, a wśród nich zawodnicy LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka: Sebastian Batkowski, Konrad Piekarski, Krystian Piekarski ,Dominik Zając, a także bardzo młodziutki junior Karol Zielenkiewicz.

Rywalizacja odbywała się w odnowionej formuje; w pierwszym etapie zawodnicy rywalizowali w 24  grupach, a z każdej z nich awansowało dwóch do rundy pucharowej. Jednak najbardziej znaczący był fakt, że rozbijał wygrywający. Zapewne stąd też wynikało kilka niespodzianek.

Z grup nie awansował Mistrz Europy – Śniegocki, czy też Mistrz Świata Juniorów Macioł, niestety również Krystian Piekarski. Pozostali sokółczanie uzyskali jednak pewny awans.

Ogromną niespodziankę swoim awansem in plus sprawił nasz junior Karol Zielenkiewicz w grupie pokonując doświadczonych zawodników w tym najlepszą polską bilardzistę Mistrzynię Europy Oliwię Czupryńską.

Świetny występ odnotował Sebastian Batkowski, dopiero w półfinale uznał wyższość zwycięzcy turnieju Tomasza Kapłana, ostatecznie zajmując 3 miejsce.

Kapłan był również, tym który o ćwierćfinał zwyciężył Konrada Piekarskiego – 9 miejsce. Na miejscu 17 rywalizację zakończył Dominik Zając, a Karol Zielenkiewicz uplasował się na 33 pozycji.

źródło: Lech  Piekarski – Sokólskie Stowarzyszenie Bilardowe