Choinka na Rynek Kościuszki

Wprawdzie lato w pełni, ale Miasto już teraz przygotowuje się do sezonu zimowego i szuka darczyńcy, dzięki któremu na Rynku Kościuszki w okresie świąt Bożego Narodzenia jak zwykle stanie choinka.  

W ostatnich latach wielkie świerki, które zdobiły centrum Białegostoku w czasie świąt, pochodziły od mieszkańców, z prywatnych posesji. Czasem zdarza się, że ktoś musi usunąć drzewo ze swojej działki. Jeśli jest to duży, okazały świerk – można podarować go Miastu, aby udekorował centrum Białegostoku w grudniu. Miasto już szuka takiego darczyńcy.

Na choinkę powinno być przeznaczone drzewo iglaste z gatunku świerk o wysokości od 14 do 18 metrów, z gęstą, rozłożystą koroną o regularnym stożkowatym kształcie i prostym pniu. Usunięciem i transportem drzewa zajmie się profesjonalna firma, która również uporządkuje teren po wycince łącznie z karczowaniem bądź frezowaniem pnia po drzewie, w zależności od preferencji darczyńcy. Planowany termin prac to listopad/grudzień tego roku.

Oczywiście darczyńca, jako właściciel nieruchomości, na której rośnie drzewo, powinien wystąpić do odpowiedniego organu z wnioskiem o wydanie zezwolenia na usunięcie drzewa. Osoby zainteresowane przekazaniem drzewa prosimy o kontakt mailowy: dgk@um.bialystok.pl.

Anna Kowalska

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments