Choroszcz reanimuje klimatyczne Kino Zdrowie

Tej jesieni zapraszamy mieszkańców gminy Choroszcz oraz wszystkich zainteresowanych na spotkania "W starym kinie". Odbywać się one będą w budynku dawnego Kina Zdrowie, które niegdyś działało na terenie szpitala w Choroszczy. Proponujemy współczesny repertuar. Jaki? Zdecydują o tym mieszkańcy w głosowaniu.

 

Kino Zdrowie – tak jak niegdyś jednoczyło mieszkańców, tak i dziś, my współcześni, chcemy wrócić do atmosfery tamtych seansów filmowych. Dlatego przenosimy się do oryginalnego budynku – pokazy będą odbywały się w budynku Kina Zdrowie (aktualnie jest to kaplica szpitalna) przy pl. Z. Brodowicza 2 w Choroszczy. Ponadto pokazy filmowe odbędą się w klimacie dawnych kin. Każdy widz będzie mógł otrzymać bezpłatną wejściówkę – najprawdziwszy bilet kinowy sprzed lat, który po oderwaniu kuponu, zabierze do domu! Jeden z filmów będzie wyświetlony ze szpuli, z dawnego projektora, za którym stanie kinooperator pracujący w Kinie Zdrowie.

 

Proponujemy współczesny repertuar. Spośród zaproponowanych tytułów widzowie mogą wybrać cztery filmy, które następnie będą mogli obejrzeć w Kinie Zdrowie. Głosowanie trwa po linkiem: https://www.survio.com/survey/d/I8J5X3X0F4O1F8X6J.

W ankiecie znajdują się propozycje filmów odpowiednich dla widów od 12. i 16. roku życia. Głosowanie trwa do piątku 15 września 2017.

Pokaz inauguracyjny odbędzie się 20 września br. Będzie seansem szczególnym, gdyż film zostanie wyświetlony z taśmy filmowej 35 mm. Jego tytuł można wybrać oddając głos na propozycje zawarte w 1. pytaniu ankiety. Przed seansem porozmawiamy z kinooperatorem, który niegdyś pracował na dawnym sprzęcie Kina Zdrowie. Po projekcji zaprosimy do krótkiej dyskusji.

Kolejne projekcje filmowe w Kinie Zdrowie odbędą się: 27 września, a następnie 4 i 11 października br. Pokazy również zostaną poprzedzone słowem wstępu, a na zakończenie porozmawiamy o tym, co zapadło nam w pamięć. Wstęp na spotkania jest bezpłatny.

 

Inicjatywa "W starym kinie" jest realizowana w ramach działania Instalacja Kultury dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017. Poczuj klimat kina sprzed lat. Wybierz film, a potem obejrzyj go z nami w starym kinie w Choroszczy! Zapraszamy do głosowania na filmy!

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

foto: www.foter.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments