Choroszczański Wehikuł Czasu – stwórzmy wystawę dawnej Choroszczy

Historia nas łączy, a wzmacnianie pamięci jest naszym obowiązkiem. Przenieśmy się razem w przeszłość i zobaczmy dawną Choroszcz w fotografiach sprzed kilkudziesięciu lat. Zapraszamy wszystkich: mieszkańców gminy Choroszcz, a także innych zainteresowanych grodem nad Horodnianką do współtworzenia wystawy fotograficznej o Choroszczy, abyśmy mogli ją oglądać na archiwalnych zdjęciach. Umieścimy je następnie w przestrzeni miejskiej, aby towarzyszyły one nam w codziennej drodze do sklepu, szkoły, czy podczas popołudniowego spaceru. Odtwórzmy dawną Choroszcz – już dziś!

 

Jesienią tego roku w Choroszczy staną wielkoformatowe zdjęcia, które przypominać będą o przeszłości miasta. Aby zrealizować ten cel, potrzebujemy Waszego wsparcia. Jeśli posiadacie Państwo fotografie Choroszczy z minionych lat i chcecie, by były one prezentowane w ramach „Choroszczańskiego wehikułu czasu” – przekażcie je lub informację o nich na adres: kultura@choroszcz.pl lub: choroszczminiona@gmail.com albo poprzez profil Facebook Choroszcz Miniona – do 20 września 2017 roku.

Fotografie zostaną zeskanowane i oddane właścicielom.

Osoby nieposiadające skanera czy fotografii cyfrowych dawnego miasta i gminy, prosimy o zaznaczenie tego w wiadomości, abyśmy mogli dotrzeć do perełek fotograficznych i pomóc w ich zdigitalizowaniu.

Na początku października zaprosimy mieszkańców i wszystkich zainteresowanych na spacer po Choroszczy. Będzie to wernisaż wystawy, której elementy staną w miasteczku.

Zadanie jest inicjatywą lokalną prowadzoną w ramach działania Instalacja Kultury realizowanego w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017 Narodowego Centrum Kultury.

źródło: Urszula Glińska, Urząd Miejski w Choroszczy

źródło zdjęć: www.foter.com​

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments