Cosplaye z Wiedźmina w plenerach Gminy Ciechanowiec

Biblioteka Publiczna w Sokółce serdecznie zaprasza do oglądania wystawy Natalii Radziszewskiej pod tytułem: „Cosplaye z Wiedźmina w plenerach Gminy Ciechanowiec”.

Natalia Radziszewska jest fotografką, portrecistką, cosplayerką oraz wielką fanką Władcy Pierścieni i Wiedźmina.

W wolnych chwilach podróżuję pomiędzy światami wcielając się w to i owo- tak powstają autoportrety. Zdjęciami zawsze chcę przekazać COŚ WIĘCEJ”.

Wystawa „Cospleye z Wiedżmina„to efekt lokalnej inicjatywy w ramach Ciechanowieckiej Akcji Kulturalnej. Większość ujęć została wykonana w Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Postacie jakie zostały zaprezentowane to między innymi: Triss, Ciri, Yennefer, Ves, Anna Henrietta i wiele innych.

Pojęcie „Cosplay” pochodzi od słów costume playing, czyli „zabawa w przebieranie” – jest to artystyczne hobby, w ramach którego osoby nazywane cosplayerami tworzą przebrania, charakteryzację i wcielają się w fikcyjną postać. Osoby (cosplayerzy) tworzący kostiumy swoich ulubionych postaci, do których chcą się upodobnić, muszą wykazać się kreatywnością ale także różnymi, artystycznymi i rzemieślniczymi umiejętnościami, w tym projektowaniem, krawiectwem, wizażem a często także kaletnictwem itp. hobby to nie stawia granic poza wyobraźnią, nie ma znaczenia wiek, a pomysł.

Prace będzie można oglądać do końca maja w godzinach pracy biblioteki. Serdecznie zapraszamy!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments