Człowiek stulecia

Trwa plebiscyt pn. „Najpopularniejszy człowiek 100-lecia”, związany z setną rocznicą odzyskania przez Białystok niepodległości. Jego celem jest przypomnienie i uhonorowanie ludzi, którzy przez te sto lat tworzyli nasze miasto, przyczynili się do jego rozwoju i stali się ambasadorami Białegostoku w kraju i poza jego granicami. Setkę takich osób wybrała już specjalna kapituła. Przypominamy, że teraz głosować mogą mieszkańcy.  

Stuletnią historię naszego miasta od odzyskania niepodległości, co miało miejsce 19 lutego 1919 roku, aż do dziś – tworzą ludzie. Ci, którzy tu mieszkali od urodzenia lub ci, których los związał z Białymstokiem. Ludzie, którzy żyli w tym stuleciu i bez których Białystok dzisiaj byłby innym miastem. Listę stu takich nazwisk wybrała kapituła powołana przez Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Kto jest tym najważniejszym z ważnych dla współczesnych białostoczan? Czekamy na głosy mieszkańców miasta i zapraszamy do głosowania w plebiscycie „Najpopularniejszy człowiek 100-lecia”.

Na naszych stronach zamieściliśmy ankietę, na której znajdą Państwo listę stu osób, wybranych przez specjalną kapitułę oraz ich biogramy. Każdy może wybrać jedno nazwisko i zagłosować na wybraną przez siebie postać. Głosować można przez sto dni – od 20 lutego do północy 30 maja. Jeśli ktoś ma wątpliwości na kogo oddać głos, może śledzić nasz profil Wschodzący Białystok na Facebooku. Codziennie zamieszczamy tam opisy dwóch postaci z listy wszystkich nazwisk.

Anna Kowalska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments