Czy następczyni Igi Świątek będzie pochodzić z Wasilkowa? – oficjalne otwarcie kortów w Wasilkowie.

Od tego tygodnia mieszkańcy Wasilkowa (i nie tylko) mogą korzystać z trzech w pełni zmodernizowanych kortów tenisowych, które zlokalizowane są bezpośrednio przy Stadionie Miejskim w Wasilkowie (ul. Supraślska). Korty posiadają sztuczne oświetlenie, które będzie umożliwiały grę także po zmierzchu.

Kiedyś korty w tym miejscu przyciągały do gry wiele osób, lecz od lat stały zamknięte z powodu bardzo złego stanu technicznego. Rewitalizacja udała się dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020. Koszt rewitalizacji kortów wyniósł 1 254 998,44 zł, z czego 592 500,98 zł stanowiło dofinansowanie.

W niedzielę odbyło się oficjalne otwarcie kortów. Z tej okazji rozegrany został turniej o Puchar Burmistrza Wasilkowa, który cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników. Do zawodów przystąpiło ponad 30 zawodników.

Funkcjonowanie kortów tenisowych realizowane jest przez KS Wasilków. Na miejscu będzie istniała również możliwość wypożyczenia sprzętu tenisowego.

,,Cieszę się, że otwarcie tej inwestycji następuje właśnie w tym momencie. Dzięki sukcesom osiąganym przez Igę Świątek tenis ma szansę stać się naszą dyscypliną narodową. Jestem przekonany, że korty będą licznie wykorzystywane zarówno przez graczy o sportowym zacięciu jak i tych, którzy będą chcieli zagrać w tenisa typowo rekreacyjnie. Inwestycja w sport to zawsze udana inwestycja” – powiedział podczas otwarcia Burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments