Dotacje z budżetu województwa dla szpitala psychiatrycznego w Choroszczy

Ponad 200 tys. zł zostało przyznane na zakup i montaż komór chłodniczych oraz komory mroźniczej do powstającej kuchni szpitalnej. Kolejna dotacja (blisko 26 tys. zł) zostanie przeznaczona na ,,Program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii w województwie podlaskim na lata 2022-2025”. Decyzję o przyznaniu dotacji zarząd województwa podjął podczas posiedzenia w poniedziałek, 25 lipca.

Kupno sprzętu ma związek z budową kuchni centralnej w choroskim szpitalu, która rozpoczęła się w 2021 r. i ma zakończyć się najpóźniej w grudniu br. W kolejnym roku zostanie wykonane wyposażenie kuchni, w skład której wejdzie m.in. sześć komór chłodniczych i jedna mroźnicza, jak również wiele innych urządzeń do schładzania wszystkich docieplonych i zaizolowanych komór.

Z kolei program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii jest nastawiony na leczenie i rehabilitację osób uzależnionych od alkoholu i innych środków psychoaktywnych oraz terapię osób współuzależnionych. Jednym z głównych jego celów jest zmniejszenie liczby ludzi ulegających tym nałogom poprzez dokształcanie kadry oraz podnoszenie standardu funkcjonowania placówek lecznictwa odwykowego.

Barbara Likowska-Matys UMWP
red.: Aneta Kursa  UMWP

Źródło: UMWP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments