Droga Krupniki – Porosły – inspektor nadzoru

Inspektorem nadzoru na przebudowie z rozbudową drogi powiatowej nr 1551B (od DK nr8 – Porosły – Krupniki) będzie Witalis Gromotowicz z firmy Witalis Gromotowicz Budownictwo Drogowe.

Umowę w sprawie powierzenia mu obowiązków podpisali 27.01.2021 r: starosta Powiatu Białostockiego Jan Bolesław Perkowski, wicestarosta Roman Czepe, burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jędrzejewski.

Droga Krupniki – Porosły ma wąski, zdeformowany i w wielu miejscach dziurawy asfalt. Wykonawca PEUiM miał rozpocząć prace w styczniu, jednak uniemożliwił je padający intensywnie śnieg.

W zakresie realizacji inwestycji powierzono do wykonania 4 zadania:

  • Zad1 Budowa drogi powiatowej nr 1551B: droga krajowa Nr 8 – Porosły – Krupniki – zadanie Powiatu Białostockiego (dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych)
  • Zad2 Budowa kanalizacji sanitarnej z odejściami bocznymi w ul. Lipowej w Krupnikach i odcinka kanalizacji sanitarnej z przyłączami w ul. Wierzbowej w Porosłach – zadanie gminy Choroszcz
  • Zad3 Budowa oświetlenia ulicznego wzdłuż drogi powiatowej nr 1551B w formule zaprojektuj i wybuduj – zadanie gminy Choroszcz
  • Zad4 Budowa chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1535B na odcinku od skrzyżowania dróg nr 1551B, 1535B i nr 106266B do sklepu spożywczego Chorten w Krupnikach, pełnienie funkcji inspektora nadzoru – zadania Powiatu Białostockiego

W ramach zadania 1. wybudowany będzie odcinek drogi powiatowej o długości 1,8 km. Jezdnia ma być poszerzona do 6,5 m, powstaną chodnik o szerokości 2 m i pobocza o szer. 1,25 m. Zaplanowano przebudowę skrzyżowań z drogami gminnymi i z drogą powiatową nr 1535B na skrzyżowanie o ruchu okrężnym. Na rondzie przewidziano wykonanie oświetlenia ulicznego.

W zakresie zadania 4. zaplanowano wykonanie chodnika o szerokości 1,5 m na oddzielnym nasypie, u podnóża skarpy drogi nr 1535 B, łączącego przyszłe rondo ze sklepem spożywczym. Zapewni to bezpieczeństwo pieszym.

Całkowita wartość zadania wraz z kosztami nadzoru inwestorskiego to 8,3 mln zł. Dofinansowanie z FDS wyniesie blisko 3,5 mln zł;

Kierowcy mają pojechać nową drogą pod koniec października 2021 r.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o