Dziękujemy społecznikom z gminy Choroszcz

Pierwszy koncert „Z sercem do ludzi” za nami. Uhonorowaliśmy społeczników z gminy Choroszcz, potem wystąpiły dwa zespoły.

Przypominamy sylwetki społeczniczek i społeczników z gminy Choroszcz, których starosta Jan B. Perkowski uhonorował (7.06.2023 r.) statuetkami za pracę na rzecz lokalnej społeczności.
Są to:

 • Irena Sakowicz – wieloletnia prezes Koła Emerytów i Rencistów. P. Irena przez wiele lat kierowała około stuosobową organizacją, zrzeszającą seniorów z gminy. Angażowała się wraz z kołem w liczne zbiórki charytatywne, akcje aktywizujące seniorów, inicjatywy kulturalne, historyczne, krajoznawcze itp.
 • Irena Kosakowska-Kalata – prezes Koła Emerytów i Rencistów. P. Irena od lat uczestniczy w pracach licznych organizacji pozarządowych, działających na rzecz seniorów i społeczności. Wprowadza uśmiech, dobrą atmosferę i buduje pomosty współpracy.
 • Barbara Wiszowata – prezes Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Oddział w Choroszczy. Od 26 lat oddział zorganizował 312 zbiórek krwi, w trakcie których zebrano ponad 3000 litrów bezcennego płynu ratującego życie. Stowarzyszenie angażuje się w wiele inicjatyw pomocowych, łącznie w działaniach oddziału w czasie blisko trzech dekad zaangażowanych było ponad 600 osób.
 • Eulalia Rutkowska – prezes Stowarzyszenia „Chcę Żyć”. P. Lila z powodzeniem wspiera i pomaga społeczności amazonek, tak poprzez zwiększanie dostępności rehabilitacji, jak i budowanie wspólnoty skupionej na wspieraniu potrzebujących.
 • Krzysztof Kraśnicki – prezes OSP Choroszcz. P. Krzysztof kultywuje najpiękniejsze tradycje strażackie. Lata pracy przyniosły wymierne efekty: nowe wozy, wspaniałą siedzibę, rzeszę druhów zorganizowanych w największej w gminie jednostce.
 • Józef Waczyński – prezes Towarzystwa Przyjaciół Choroszczy. Pan Józef z powodzeniem organizuje liczne spotkania o tematyce historycznej, dba o miejsca pamięci, w tym o Pomnik Powstańców Styczniowych na wzgórzu zwanym „Szubienicą”.
 • Grzegorz Krysiewicz – prezes Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała”. P. Grzegorz prowadzi od 13 lat stowarzyszenie opisujące „białe plamy” dwudziestowiecznej historii Choroszczy i okolic, dba o miejsca pamięci oraz promuje ruch strzelecki.
 • Jerzy Tomzik – utalentowany muzyk, nauczyciel śpiewu, założyciel i dyrygent zespołu wokalnego Rytmy Czasu, obchodzącego w tym roku 20-lecie działalności. W jego imieniu nagrodę odebrała dyrektor M-GCKiS Iza Dąbrowska.
 • Wojciech Jastrzębski – prezes KS Lambada Choroszcz. P. Wojtek z powodzeniem potrafił stworzyć klub sportowy, wyróżniający się ogromną pozytywną energią, świetną organizacją, a od kilku lat również utalentowaną drużyną dziewczynek. A to wszystko przy dźwiękach latynoamerykańskiego hitu wszechczasów.
 • Jacek Dąbrowski – prezes LZS Choroszcz, animator Retro Ligi. Pan Jacek jest człowiekiem licznych aktywności społecznych. Mogło się wydawać, że będąc szefem ludowego zespołu sportowego, animatorem cyklu rozgrywek piłkarskich zespołów amatorskich i radnym gminnym nie będzie miał już czasu na nic więcej. A jego najnowsza pasja – zespół Strzelec Choroszcz Białystok zdobył przed rokiem mistrzostwo Polski Retro Ligi.
 • Robert Wardziński – burmistrz Choroszczy. Statuetkę otrzymał za liczne działania na rzecz organizacji pozarządowych, wspieranie ich działalności i tworzenie miejsca na aktywność społeczną w gminie.

Starosta Perkowski podkreślał, jak ważną rolę pełnią społecznicy w lokalnym środowisku. Gratulacje wyróżnionym poza starostą złożył także wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski. Na zakończenie wieczoru zagrały Duet Akustyczny Stereothon i Jorrgus.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments