Ferie 2022. „Wojskowe dziewczyny”

Muzeum Wojska w Białymstoku serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty edukacyjnej, przygotowanej na czas zbliżających się ferii zimowych. Temat tegorocznych spotkań to „Wojskowe dziewczyny”. W trakcie zajęć przygotowanych i prowadzonych przez muzealnych animatorów opowiemy m.in. o wielkich Polkach, których wynalazki wpłynęły na historię wojskowości. Uczestnicy spróbują swoich sił w dynamicznej grze edukacyjnej, gdzie będzie liczyła się spostrzegawczość i zaangażowanie. Rozwiążą łamigłówki, szukając przedmiotów potrzebnych każdemu żołnierzowi. Z wnikliwością detektywa przyjrzą się fotografiom polskich żołnierek oraz wcielą się w rolę sanitariuszek i sanitariuszy, odbywając kurs pierwszej pomocy.

Zajęcia przeznaczone są dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych. Wiek uczestników to 6-12 lat. Wstęp 5 zł/osoba. System rezerwacji na stronie internetowej Muzeum Wojska w Białymstoku, pod linkiem: https://mwb.com.pl/rezerwacja/

Tematy i opisy poszczególnych zajęć:

a) „Mundurowy wynalazek”

W czasie zajęć poznamy jeden z najważniejszych wynalazków wojennych i jego twórczynię. Wykonamy eksperymenty, podczas których sprawdzimy jego wytrzymałość. Na zakończenie stworzymy własne mundurowe wynalazki, które może w przyszłości zmienią bieg wojskowej historii.

b) „Wojskowe dziewczyny”

Uczestnicy warsztatów poznają losy kobiet, walczących w czasie wojen m.in. Marii Wittek, Elżbiety Zawackiej, Wandy Gertz jak i losy obecnych kobiet we współczesnym Wojsku Polskim. Podczas zajęć uczestnicy wezmą udział w edukacyjnej grze oraz rozwiążą zagadki i rebusy, które pomogą im uzyskać awans.

c) „Sanitariuszką być”

Uczestnicy warsztatów poznają historie słynnych sanitariuszek niosących pomoc żołnierzom podczas II wojny światowej. Dowiedzą się też czym się zajmują obecnie sanitariusze w wojsku oraz zapoznają się z ich zadaniami. Odbędą kurs pierwszej pomocy podczas którego nauczą się zakładać opatrunki oraz temblaki. Zajrzą do plecaka sanitariusza wojskowego oraz porównają wyposażenie służb medycznych dawniej a dziś.

Zdjęcia: Zajęcia edukacyjne w Muzeum Wojska w Białymstoku (fot. S. Skibicki/MWB)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments