Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus już w ten weekend

Festiwal Piosenki Literackiej im. Łucji Prus już w ten weekend. Podlaski Instytut Kultury zaprasza na trzy dni z dobrą muzyką i dobrym tekstem. Przed znakomitym jury wystąpi dwudziestu młodych wykonawców z całej Polski. Zaprezentują utwory zarówno znanych, jak i debiutujących autorów piosenki literackiej, w tym także te śpiewane przez pochodzącą z Białegostoku Łucję Prus. Występy będą oceniać mistrzowie polskiej estrady: Włodzimierz Nahorny, Janusz Strobel, Jan Wołek, Nula Stankiewicz oraz Agnieszka Możejko-Szekowska – laureatka pierwszej edycji festiwalu. Przesłuchania młodych artystów odbędą się w sobotę 1 października od godz. 12.00. Wstęp na nie jest wolny.

Festiwal od początku promuje piosenki z dobrą muzyką i dobrym tekstem, a do tego odkrywa młode talenty. Poprzez spotkania młodych wykonawców z publicznością, która ceni i lubi dobrą muzykę, Podlaski Instytut Kultury chce przywrócić potrzebę śpiewania o rzeczach ważnych i nieprzemijających, w oparciu o teksty między innymi Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Janusza Kofty, Jana Wołka.

Festiwal Piosenki Literackiej to także koncerty znakomitych artystów. W tym roku wystąpią: Katarzyna Groniec, Mietek Szcześniak oraz Nula Stankiewicz z Włodzimierzem Nahornym i Januszem Stroblem.

Program festiwalu:

 • 30 września (piątek)
  Koncert Nuli Stankiewicz „Ździebełko ciepełka” – godz. 20.00

 • 1 października (sobota)
  Przesłuchania konkursowe XIV FLP – godz. 12.00
  wstęp wolny

Koncert Mietka Szcześniaka „Nierówni” – godz. 20.00

 • 2 października (niedziela)
  Koncert galowy laureatów XIV FPL i Niny Larek, laureatki XIII FPL – godz. 17.00
  oraz
  Koncert Katarzyny Groniec „Niektóre sytuacje”

Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbędą się w Spodkach PIK, przy ul. św. Rocha 14 w Białymstoku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments