Jazz na BOK-u: Marek Napiórkowski Trio ft. Luis Ribeiro

Pierwsza Gitara polskiego jazzu – Marek Napiórkowski – znów zaskakuje nową propozycją muzyczną.

Zapraszamy na koncert z serii Jazz na BOK-u:

Marek Napiórkowski Trio ft. Luis Ribeiro

14 marca 2019, godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu) – dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na http://bilety.bok.bialystok.pl/

Pierwsza Gitara polskiego jazzu – Marek Napiórkowski – znów zaskakuje nową propozycją muzyczną. Swoje premierowe Trio, oparte na dźwiękach elektrycznej gitary, analogowych syntezatorów (Jan Smoczyński) i stylowo brzmiącej perkusji (Paweł Dobrowolski), Napiórkowski postanowił wzbogacić obecnością jednego z najbardziej pożądanych na europejskim rynku multiperkusjonistów – Luisa Ribeiro.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytykę – dziesięciokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Laureat nagrody Mateusz Trójki 2018 za album WAW-NYC. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami.

W lutym 2018 zadebiutował jako kompozytor muzyki filmowej, będąc autorem ścieżki dźwiękowej do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej, a od grudnia 2017 roku prowadzi swoją autorską audycję na antenie radia Chilli Zet.

Luis Ribeiro – urodzony w Brazylii, a od ponad dwudziestu lat zamieszkujący Wiedeń, od lat znajduje się w czołówce multiperkusjonistów w Europie. Dzięki ponadprzeciętnej wyobraźni muzycznej Ribeiro swobodnie oscyluje pomiędzy wieloma gatunkami muzycznymi, a jego dotychczasowa współpraca obejmuje nazwiska największych gwiazd światowego formatu: Randy Brecker, Bill Evans, Miroslav Vitous, a także Ricky Martin, Gloria Gaynor czy operowy gitarzysta bas-baryton Erwin Schrott.

Jan Smoczyński – pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny. Od wielu lat, wraz ze swoim młodszym bratem skrzypkiem, tworzy formację Mateusz Smoczyński Quintet, z którą nagrał płyty Inspirations oraz Expressions. Na stałe pracuje w zespołach: Bovska, Urszuli Dudziak (kierownictwo muzyczne), Kayah Transoriental Orchestra (kierownictwo muzyczne), Michała Urbaniaka i w autorskim projekcie Smoke & The Smokes. W sierpniu 2013 r. miał przyjemność zagrać z Bobbym McFerrinem i Gilem Goldsteinem w ramach Solidarity of Art. Jest współzałożycielem grupy June, która w 2009 roku otrzymała nominację do nagrody Fryderyk w kategorii „Nowa twarz fonografii”. Brał udział w nagraniach do filmów we współpracy z Michałem Lorencem oraz Marcinem Pospieszalskim.

Paweł Dobrowolski to jeden z najbardziej zajętych perkusistów w kraju, w 2009 roku nagrodzony przez Akademię Fonograficzną Fryderykiem za udział w płycie „Assymetry” Zbigniewa Namysłowskiego. Na stałe współpracuje z Anną Marią Jopek, Bovską, Markiem Napiórkowskim. Na przestrzeni lat grał i nagrywał z takimi artystami, jak Nigel Kennedy, Terence Blanchard, Randy Brecker, Richard Bona, Dhafer Youssef, Mino Cinelu, Jeff Beck, Gonzalo Rubalcaba, Gil Goldstein oraz całą plejadą polskiej sceny muzycznej. W dotychczasowym dorobku posiada ponad 30 nagranych płyt, a także muzykę do seriali oraz udział w programach telewizyjnych.

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments