Jubileusz kapłaństwa w choroszczańskiej parafii – NA ŻYWO

 

19 czerwca w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela i Św. Szczepana Męczennika w Choroszczy odbędzie się uroczyste świętowanie Jubileuszy Kapłańskich w parafii choroszczańskiej. Uroczysta msza święta koncelebrowana odbędzie się o godzinie 12:15.

 

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej parafii: "Papież Franciszek podczas audiencji wezwał wiernych do modlitwy w intencji kapłanów, by byli zawsze obrazem Serca Jezusowego pełnego miłosiernej miłości. Wychodząc naprzeciw sugestiom Ojca Świętego w niedzielę będziemy modlić się za kapłanów i świętować rocznice święceń naszych duszpasterzy. Przyjedzie do nas znany dominikanin o. Wojciech Jędrzejewski i na wszystkich Mszach świętych będzie głosił o wielkim darze jakim jest kapłaństwo. Uczestnicy Eucharystii otrzymają pamiątkowe obrazki z wyszczególnionymi rocznicami święceń." Będzie to wyjątkowe wydarzenie dla tutejszej parafii, bowiem połączone w Roku Miłosierdzia z 30-leciem posługi kapłańskiej Ks. Proboszcza Leszka Struka, 20-lecia kapłaństwa Ks. Andrzeja Łukucia, 12-lecia kapłaństwa Ks. Sebastiana Suma, dwóch lat kapłaństwa Ks. Marka Burnosa oraz w roku przyjęcia święceń diakonatu Dk. Roberta Matysa. Msza święta niedzielna o godzinie 12:15 będzie koncelebrowana z udziałem wszystkich kapłanów z Choroszczy, asystować będzie niedawno wyświęcony diakon Robert Matys z Żółtek. Msza święta będzie transmitowana NA ŻYWO przez Twoją Telewizję Regionalną.

Następnie na błoniach Jana Pawła II rozpocznie się świętowanie, na które zaproszeni są wszyscy uczestnicy Mszy świętej jubileuszowej.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o