Karta EKUZ – bezpłatnie i od ręki podczas zakupów w najbliższy czwartek

uż w najbliższy czwartek, tj. 6.07.2023 r. odbędzie się spotkanie profilaktyczne z udziałem Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, poświęcone bezpiecznemu podróżowaniu. To doskonała okazja, aby bezpłatnie i od ręki otrzymać kartę EKUZ. Z Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego wakacje w państwach Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu będą spokojniejsze!

Gdzie: Alfa Centrum, Białystok, ul. Świętojańska 15

Kiedy: 6.07.2023 r. godz. 12:00-18:00.

W czasie wyjazdu za granicę nagle zachorujemy, zabraknie nam leków, które przyjmujemy na stałe, np. z powodu astmy. Nasze dziecko złamie rękę – w takich przypadkach EKUZ zapewnia bezpieczeństwo.

Co roku, kiedy zbliżają się wakacje wzrasta zainteresowanie kartą EKUZ. Zatem, aby ułatwić najbardziej zabieganym osobom wyrobienie dokumentu unijnego, doradcy z Podlaskiego Oddziału NFZ wyjdą Państwu naprzeciw i już w najbliższy czwartek, pojawią się w galerii handlowej, by podczas zakupów, szybko i sprawnie wyrobić kartę.

Dodatkowo odwiedzając nasze niebieskie stanowisko, będzie można uzyskać informacje o darmowych badaniach profilaktycznych finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dowiedzieć się jak skorzystać z badań diagnostycznych w ramach Programu Profilaktyka 40 PLUS, porozmawiać o korzyściach związanych ze szczepieniem przeciwko HPV, czy też wykonać analizę składu ciała oraz określić BMI”.

– mówi Maciej Bogdan Olesiński dyrektor Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Karta EKUZ jest wystawiana dla każdej osoby oddzielnie, także dla dziecka do 18. roku życia (za niepełnoletnie dzieci wniosek wypełnia jedno z rodziców). Nie ma jednej wspólnej karty dla całej rodziny.  Karta EKUZ jest całkowicie bezpłatna. Ani za jej wydanie, ani za złożenie wniosku nic nie płacimy.

Należy pamiętać, że karta ma termin ważności – osoby zatrudnione lub prowadzące działalność gospodarczą otrzymują kartę ważną przez 3 lata. Niepełnoletnie dzieci otrzymują kartę ważną do dnia swoich 18-stych urodzin, studenci oraz uczniowie powyżej 18 r.ż otrzymują taką kartę na 18 miesięcy. W przypadku emerytów karta ważna jest przez 20 lat.

*****

Czas wakacyjny to czas podróży – tych bliższych i dalszych, dlatego podczas spotkania w Alfa Centrum w Białymstoku w dniu 6 lipca 2023 r.  pomysłodawca akcji Fundacja Zdrowe Miasto zapewni również dodatkowe punkty programu, m.in.: przybliżony zostanie temat szczepień przeciwko chorobom zakaźnym w podróży po Europie oraz innych kontynentach. Będzie można dowiedzieć się, jak skompletować apteczkę podróżną. Podczas wydarzenia można będzie wykonać pomiar ciśnienia oraz pomiar cukru we krwi, a na projektorze wyświetlane będą filmy informacyjne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments