Kino Plenerowe: Film balkonowy

W ramach Lata w Mieście zapraszamy na plenerowy seans “Filmu balkonowego” – dokumentu Pawła Łozińskiego nagrodzonego przez publiczność 18. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity!

Kino plenerowe: FILM BALKONOWY

6 sierpnia 2022, godz. 21:00
Plac przy BOK, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Film balkonowy
Polska 2021, 100’
reż. Paweł Łoziński

Zdobywca Nagrody Publiczności na 18. Festiwalu Millennium Docs Against Gravity!

Czy każdy może być bohaterem filmu? Paweł Łoziński (jeden z najwybitniejszych twórców polskiego kina dokumentalnego, wielokrotnie nagradzany reżyser, autor m.in. filmu “Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham”) przygląda się przechodniom ze swojego balkonu. Stojąc tam z kamerą przez ponad dwa lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

„Stoję na balkonie mieszkania przy ulicy Walecznych w Warszawie i robię to, co lubię najbardziej – przyglądam się światu” – tak o swoim filmie mówi reżyser. – „Słucham, o czym rozmawiają przechodnie. Uśmiechnięci i smutni, zamyśleni i zagapieni w telefony, młodzi i starzy, zwyczajni przechodnie. Czasem ktoś zatrzyma się pod moim balkonem, porozmawiamy. O czym? O życiu. Może wcale nie trzeba pędzić za bohaterami po różnych kontynentach, aż na koniec świata, żeby poznać ich historie? Taki jest mój punkt widzenia na robienie filmów.”

 Trailer filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZmCTTXleE9k&feature=emb_title

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments