Kolejny konflikt polityczny w Sokółce?

Większość mieszkańców Sokółki obserwujących lokalną scenę polityczną miała nadzieję, że po wyborach samorządowych sytuacja polityczna uspokoi się, a wszelkie niesnaski, złości i uszczypliwości będą już tylko wspomnieniem. Tymczasem okazuje się, że polityczna jesień w Sokółce będzie gorąca, a finał może znaleźć rozwiązanie w centrali Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. 

Chodzi między innymi o filmik, który na swoim profilu facebookowym zamieścił starosta sokólski Piotr Rećko z komentarzem: 
„Tak było kiedyś a historia nauczycielką życia. ?
Tak i było dzisiaj.
Ale niech Bóg nas chroni od fałszywych przyjaciół z wrogami sobie sami poradzimy☺???” (pisownia oryginalna)

Prawie dwuminutowy filmik pokazuje scenę z filmu „Potop”, w której 
Janusz Radziwiłł wojewoda wileński i hetman wielki litewski, oddał Litwę pod protektorat szwedzki w czasie potopu, a więc z punktu widzenia współczesnych dopuścił się zdrady narodowej. 

Dla obserwatorów sceny politycznej w Sokółce wydźwięk jest jednoznaczny – słowa te były skierowane do obecnego przewodniczącego Rady Miejskiej w Sokółce – Piotra Karola Bujwickiego. Wszystko kręciło się wokół inaugurującej sesji Rady Miasta w Sokółce. W momencie zgłaszania kandydatów na przewodniczących Rady padły dwie kandydatury – Piotra Karola Bujwickiego  oraz Daniela Supronika (obaj z PiS). Zwycięzcą okazał się Bujwicki, wchodząc w sojusz z burmistrz Ewą Kulikowską (od lat będącą w konflikcie ze starostą sokólskim). 

Pod wpisem Piotra Rećki rozgorzała burza. Podobno starosta sokólski i jego środowisko zamierzają działać na rzecz usunięcia Piotra Bujwickiego z partii. 

Dziś w naszym studiu obecny był poseł Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Piontkowski, który komentował między innymi to wydarzenie i obecną sytuację polityczną w Sokółce. Poniżej prezentujemy fragment wypowiedzi posła. Poseł Piontkowski łagodzi lokalny konflikt zaznaczając, że „zgoda buduje, niezgoda rujnuje.”

Cały wywiad będzie dostępny już dziś na antenie Twojej Telewizji Regionalnej. Poruszymy również takie tematy jak: wyniki wyborów samorządowych, polexit, zmiana godła narodowego, a nawet wprowadzenie stanu wojennego na Ukrainie. Zapraszamy do oglądania. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments