Koncert zespołu BOKKA – 1 grudnia 2018

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert zespołu

BOKKA

1 grudnia 2018, godz. 20:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 45 zł (przedsprzedaż) / 50 zł (w dniu koncertu) – dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

To jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk na polskiej scenie nie tylko dlatego, że nie wiadomo kim są członkowie zespołu. Twarze skrywane pod maskami to tylko wstęp do niezwykłej opowieści o tytule BOKKA – opowieści o zespole, który nie potrzebował imion i nazwisk, by stworzyć unikatową tożsamość.

Pojawiając się w 2013 roku niemal znikąd, za sprawą utworu „Town Of Strangers”, który znalazł się także na ich długogrającym debiucie, a po drodze narobił szumu wśród rodzimych i zagranicznych dziennikarzy, BOKKA stała się nowym, jasnym punktem na mapie wschodzących polskich zespołów.

Pierwszej płycie zamaskowanej formacji nie szczędzono zachwytów zarówno w kraju, jak i za granicą – wystarczy wspomnieć pochlebną recenzję portalu Pitchfork, jednego z najważniejszych opiniotwórczych portali muzycznych świata. Niebanalne podejście do własnego wizerunku i tworzenia muzyki szybko stało się znakiem rozpoznawczym BOKKI, której potencjał dostrzeżono także poza granicami kraju.

W 2015 roku BOKKA wydała drugi album, „Don’t Kiss And Tell”, który powtórzył sukces poprzednika – płyta otrzymała nominację w kategorii Album roku elektronika i alternatywa w plebiscycie Fryderyków. Z nowym materiałem zespół zagrał koncerty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Trzecia płyta zespołu, „Life On Planet B” ukazała się w 2018 roku.

Konsekwentnie trzymając się anonimowego, tajemniczego wizerunku i nieoczywistego podejścia do tworzenia i promowania swojej muzyki, BOKKA jest dziś jednym z najpopularniejszych zespołów polskiej sceny alternatywnej.

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments