Konkurs na nazwę centrum nauki

Białostocki Park Naukowo-Technologiczny ogłosił konkurs na nazwę powstającego w naszym mieście centrum popularyzacji nauki. Główną nagrodą jest robot edukacyjny Photon. Autorzy najciekawszych propozycji otrzymają też zaproszenia na uroczyste otwarcie placówki. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 lutego.

Centrum popularyzacji nauki powstaje na terenie Stadionu Miejskiego w Białymstoku. Podzielone będzie na dwie części: strefę „Małego Odkrywcy” dedykowaną najmłodszym odbiorcom w wieku 3 – 10 lat oraz „Wystawę Główną” dla młodzieży i dorosłych. Będzie to szczególne miejsce, w którym odwiedzający będą mogli eksperymentować oraz uczyć się przez zabawę.

Centrum nauki będzie pełnić rolę ośrodka popularyzującego naukę i innowacje na Podlasiu. Mamy nadzieję, że stanie się ono takim podlaskim centrum nauki, odwiedzanym nie tylko przez białostoczan, ale też dzieci i młodzież z całego województwa – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski. ­

Konkurs na nazwę skierowany jest do wszystkich grup wiekowych. Swoich sił mogą spróbować niepełnoletni, jednak w ich imieniu zgłoszenie wysyła osoba dorosła. Każdy może przesłać trzy propozycje. Zgłoszenia można nadsyłać do 4 lutego 2019 r. Wyniki poznamy 7 lutego. Terminy mogą ulec zmianie, warto śledzić stronę: www.bpnt.bialystok.pl.

Zwycięzca konkursu otrzyma w nagrodę edukacyjnego robota Photona w wersji przeznaczonej dla użytkowników domowych. Jest to interaktywne urządzenie edukacyjne, które poprzez zabawę wprowadza najmłodszych w świat nowych technologii. Zabawka pomaga rozwijać kreatywność i zdolność logicznego myślenia, a także uczy podstaw programowania. Fundatorem nagrody jest białostocka firma Photon Entertainment sp. z o.o.

Osoby, które prześlą najciekawsze propozycje na nazwę, otrzymają oficjalne zaproszenie na uroczyste otwarcie centrum popularyzacji nauki.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są za pośrednictwem formularza: www.bit.ly/KonkursNaNazwe. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Centrum nauki ma mieć ok. 3,2 tys. m2. Wartość tej inwestycji to ok. 25 mln zł, dofinansowanie wynosi 17 mln zł. Pozwolenie na budowę placówki zostało już wydane. Do końca lutego zakończą się prace projektowe, wiosną zaczną się budowlane. Prace w obydwu strefach powinny zostać zrealizowane do grudnia 2019 roku.

(oprac. Kamila Bogacewicz)

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments