Kristina Sabaliauskaitė w Książnicy Podlaskiej

Książnica Podlaska im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku zaprasza wyjątkowo w czwartek, 16 maja 2019 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Kristiną Sabaliauskaitė –  najwybitniejszą obecnie litewską pisarką, doktorem historii sztuki.

Jej bestsellerowy cykl „Silva Rerum” został uznany za „wydarzenie literackie na Litwie”, doczekała się wielu nagród, a polski przekład pierwszej części cyklu znalazł się w finale Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”.

W 2015 roku Kristina Sabaliauskaite została Kobietą Roku na Litwie. Otrzymała także zaszczytną nagrodę św. Krzysztofa od miasta Wilna.

(źródło: www.znak.com.pl)

Spotkanie z Kristiną Sabaliauskaitė odbędzie się w czwartek 16 maja 2019 r. o godz. 17.00 w siedzibie głównej Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A), VI piętro.

WSTĘP WOLNY

15 maja 2019 r. o godz. 17.00 na spotkanie autorskie z Kariną Hiddenstorm – autorką książek Władczyni mroku (2016) oraz Krwawy księżyc (2018).

Karina Hiddenstorm pochodzi z Białegostoku, ukończyła filologię angielską, pracuje jako nauczycielka języka angielskiego. Jej twórczość określana jest jako „szeroko pojęta fantastyka”. Cechuje ją cięty język, czarny humor i cynizm.

Jej książka Krwawy księżyc została nominowana w kategorii najlepszy Horror 2018 według portalu Lubimy Czytać, została też zgłoszona do Podlaskiej Marki Roku w kategorii Kultura.

Spotkanie z Kariną Hiddenstorm odbędzie się w środę 15 maja 2019 r. o godz. 17.00 w budynku głównym Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14 A, VI piętro.

WSTĘP WOLNY

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o