Lekcja obywatelska w I LO

Młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku uczestniczyła dziś (3 października) w lekcji obywatelskiej, którą poprowadził prezydent Tadeusz Truskolaski w ramach kampanii profrekwencyjnej „Nie śpij, bo Cię przegłosują”. Tematem były nadchodzące wybory parlamentarne. Lekcję obserwowali zaproszeni przez prezydenta przedstawiciele Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Podczas spotkania z młodzieżą I LO, prezydent Tadeusz Truskolaski przedstawił najważniejsze fakty dotyczące historii wyborów w Polsce. Mówił też o tym, kto posiada prawo wyborcze i czym są wybory do Sejmu i Senatu RP. Tłumaczył, na czym polega metoda liczenia głosów d’Hondta i jak będą zorganizowane wybory 15 października w Białymstoku. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele OBWE, którzy wcześniej spotkali się w Pałacyku Gościnnym z prezydentem Tadeuszem Truskolaskim.

– Podczas spotkania rozmawialiśmy o roli obserwatorów w nadchodzących wyborach parlamentarnych, o roli prezydenta miasta i urzędu miejskiego oraz o dotychczasowych działaniach na rzecz realizacji procesu wyborczego. Zadeklarowałem pełne wsparcie działań niezależnych obserwatorów – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Obserwatorów OBWE szczególnie zainteresował proponowany przez Miasto transport do lokali wyborczych. Wszystkie osoby, które będą chciały dotrzeć do lokali 15 października Białostocką Komunikacją Miejską pojadą bezpłatnie. Rada Miasta Białystok przyjęła wniosek prezydenta Tadeusza Truskolaskiego o ustanowienie przejazdów autobusami dla wszystkich w dniu wyborów. Urząd Miejski w Białymstoku pomoże również osobom niepełnosprawnym z dysfunkcją kończyn dolnych w dotarciu na wybory. Osoby mające problemy z poruszaniem się 15 października, w dniu wyborów do Sejmu i Senatu RP, mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów komunikacją specjalną.

Eliza Bilewicz-Roszkowska

Fot. Dawid Gromadzki /UM Białystok

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments