Lowlanders mistrzami

Drużyna Lowlanders Białystok po raz drugi z rzędu została mistrzem Polski w futbolu amerykańskim.

Osiemnasty raz dwie najlepsze drużyny futbolu amerykańskiego w Polsce stanęły naprzeciw siebie, by powalczyć o tytuł Mistrza Polski. W sezonie 2023 na płycie stadionu Polonii Warszawa zmierzyli się ze sobą Lowlanders Białystok i Silesia Rebels Katowice.

W finale rozgrywanego na stadionie Polonii Warszawa Polish Bowl białostoczanie, po niezwykle emocjonującym meczu, pokonali Silesia Rebels Katowice (38:35). Decydujące o zwycięstwie punkty Lowlanders zdobyli na 6 sekund przed końcem spotkania. Celne kopnięcie wykonał Sebastian Jagielski, którego nagrodzono tytułem MVP finału.

Złote medale i puchar za mistrzostwo wręczyli zawodnikom wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy Sławomir Potapowicz oraz w imieniu prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego jego zastępcy Rafał Rudnicki i Przemysław Tuchliński.

Dla Lowlanders był to piąty mecz finałowy. Białostoczanie wywalczyli trzecie mistrzostwo Polski. Dzięki temu zrównali się tytułami z takimi zespołami, jak Seahawks Gdynia (2012, 2014, 2015) i Warsaw Eagles (2006, 2008, 2019 mistrz Topligi).

Zachęcamy do obejrzenia na Facebooku obszernej galerii zdjęć z finałowego meczu.

Opracowanie: Kamila Bogacewicz / UM w bviałymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments