Masowe szczepienie białostoczan

Ze względu na zapewnienia rządu o dostarczeniu ok. 7 milionów dawek szczepionek, w samym kwietniu. Miasto Białystok zorganizuje trzy Punkty Szczepień Masowych. 

Białostockie Punkty Szczepień Masowych zostaną utworzone w następujących miejscach:

  • w hali sportowej Zespołu Szkół Mechanicznych, ul. Broniewskiego 14,
  • w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 12, ul. Komisji Edukacji Narodowej 1A,
  • w budynku Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, ul. M.C. Skłodowskiej 24 (budynek poradni, wejście od ul. Waszyngtona).

Szczepienia w tych punktach będą wykonywane przez 24 zespoły szczepienne, przez 7 dni w tygodniu. Ze wstępnych założeń możliwe będzie szczepienie łącznie ponad 30 tys. osób tygodniowo.

Wszystko zależy jednak od tego, ile szczepionek będzie w rzeczywistości trafiało do tych punktówpowiedział zastępca prezydenta Białegostoku Zbigniew Nikitorowicz. – Jeśli będzie dużo osób chętnych, aby się zaszczepić i wystarczająca liczba szczepionek, będziemy starali się zwiększyć dzienną liczbę szczepień. Jesteśmy też przygotowani na to, aby otworzyć kolejne punkty jeśli będzie taka potrzeba.

Propozycja rządowa zakłada, że do 18 kwietnia ma trwać organizacja tych punktów i zapisy, a od 19 kwietnia zespoły rozpoczną szczepienia ludności. W białostockich Punktach Szczepień Masowych przygotowywane są różne możliwości rejestracji: poprzez kontakt telefoniczny, e-mail, SMS oraz zapisy osobiste w punktach. Kto będzie mógł się zapisać i w jaki sposób? Samorządy mają otrzymać szczegółowe wytyczne ministerstwa zdrowia na ten temat, wówczas białostoczanie zostaną poinformowani o możliwościach zapisów.

Przygotowywane są także porozumienia o współpracy z podmiotami działalności leczniczej, które będą szczepić mieszkańców. Miasto odpowiada bowiem za wsparcie logistyczne i wyposażenie Punktów Szczepień Masowych, natomiast zakłady działalności leczniczej – za sprawy medyczne (zamawianie szczepionek, rozliczanie z NFZ, sprawozdawczość).

 

Źródło: Urząd Miejski w Białymstoku

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o