Miejski kalendarz na 2022 rok

Miasto Białystok przygotowało kalendarz ścienny na 2022 rok. Motywem przewodnim wydawnictwa są białostockie murale.

Każda plansza zawiera zdjęcie jednego z kilkudziesięciu wielkoformatowych murali, które wzbogacają przestrzeń miejską. Są wśród nich także murale najnowsze, które pojawiły się w mieście po 2018 r., oraz te najbardziej popularne i rozpoznawalne. Autorami zdjęć do kalendarza są fotografowie z Urzędu Miejskiego w Białymstoku: Marcin Jakowiak, Adam Ludwiczak i Dawid Gromadzki. Kalendarz przygotowała firma Poligrafia NOT z Rzeszowa. Koszt całkowity to 16 tys. 660 zł. W wyniku realizacji umowy wydrukowano 1 100 szt. kalendarza wieloplanszowego oraz 800 szt. kalendarza trójdzielnego.

Białostocki kalendarz wieloplanszowy nie trafi do sprzedaży. Znaczna część nakładu zostanie rozesłana do osób i instytucji współpracujących z Miastem. Osobna pula (150 egzemplarzy) zostanie przeznaczona dla zwycięzców konkursu, który zostanie zorganizowany na Facebooku Miasta.

– Podobnie jak w latach ubiegłych w kalendarzu zaznaczono wszystkie święta państwowe, katolickie, prawosławne, żydowskie i muzułmańskie, czyli związane z różnymi kulturami i religiami kojarzonymi z miastem i jego historią – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki. – Jest to wydawnictwo, które promuje nasze miasto, a także zwraca uwagę na murale, z których jesteśmy znani.

Kalendarze miejskie z motywem murali były już dystrybuowane w 2018 roku.

Anna Kowalska UM w Białymstoku

Źródło: UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments