Mija piętnaście lat od tragicznego wypadku pod Jeżewem

Dziś (30 września) mija piętnaście lat od tragicznego wypadku pod Jeżewem. Zginęło wówczas trzynaście osób – dziewięcioro maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, jeden z Zespołu Szkół Elektrycznych oraz trzech kierowców. Jechali na pielgrzymkę do Częstochowy. Białystok, jak co roku, pamięta o tym bolesnym wydarzeniu.

Przy kaplicy upamiętniającej to tragiczne wydarzenie kwiaty – w imieniu prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego – złożyli: jego zastępca Rafał Rudnicki, wójt gminy Kobylin-Borzymy Dariusz Sikorski i wójt gminy Zawady Krzysztof Wądołowski. W imieniu Rady Miasta Białystok hołd ofiarom wypadku oddali radni Katarzyna Jamróz i Marcin Moskwa. Kwiaty zostały złożone także przy pamiątkowej tablicy na budynku I Liceum Ogólnokształcącego.

Wypadek wydarzył się 30 września 2005 roku na krajowej ósemce, niedaleko Jeżewa. Autokar z białostockimi maturzystami, którzy pielgrzymowali na Jasną Górę, zderzył się z tirem. Zginęło trzynaście osób – dziesięcioro uczniów oraz trzech kierowców.

Kamila Bogacewicz

 

źródło:bialystok.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o