Młodzi mieszkańcy powiatu z wizytą u starosty

„Ile ma pan lat?” – to jedno z pytań, na które odpowiadał Starosta Powiatu Białostockiego Jan Perkowski swoim gościom. We wtorek 23 maja 2023 r odwiedziły go dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola „Wesołe Robaczki” w Wasilkowie. Taka wizyta przedszkolaków w starostwie w maju to już tradycja.

Tym razem gościliśmy w urzędzie przy ul. Borsuczej dzieci z grup Motylki i Biedronki. Najpierw w sali konferencyjnej przedszkolaki zasiadły przy długim stole, gdzie co miesiąc obradują radni powiatu. Przy słodkim poczęstunku maluchy zadawały staroście pytania: czy ma zwierzątko, jaki ma samochód, czy ogląda telewizję i czy kąpie się w wannie. Jedno z dzieci zapytało też, kim chciał kiedyś być. Okazało się, że Jaś Perkowski najpierw chciał być strażakiem, potem policjantem a na koniec przedsiębiorcą – co mu się udało, bo przez wiele lat nim był. Odpowiadając na to pytanie, starosta dodał, że nieważne co się robi w życiu – warto się starać i robić to dobrze, z determinacją.

Następnie dzieci mogły zabrać głos na mównicy, po czym starosta zaprosił je do obejrzenia Wydziału Komunikacji. W Sali obsługi interesantów przedszkolaki rozdawały wykonane własnoręcznie z papieru uśmieszki. Głośno wyrecytowały też swoje motto: „Optymistą fajnie być i z innymi dobrze żyć…”.

Wizyta przedszkolaków wywołała uśmiechy na twarzy zarówno interesantów jak i pracowników starostwa. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok.

 

Źródło: Starostwo Powiatowe w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments