Młodzież strzelaniem uczciła Obrońców Ojczyzny

Aż 26 zawodników wzięło udział w pierwszym w tym roku szkolnym, turnieju strzeleckim „Dla Uczczenia Obrońców Ojczyzny”, zorganizowanym na Strzelnicy Sportowej w SP Choroszcz. Podium, przecząc stereotypom o słabości płci, we wszystkich kategoriach, zdecydowanie zdominowały dziewczyny. Doniosłym momentem zawodów było wystąpienie Prezesa Stowarzyszenia Pamięć i Tożsamość „Skała” – Pana Grzegorza Krysiewicza, który przybliżył bohaterstwo obrońców ojczyzny z września 1939 roku.

Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: do 13. roku życia oraz powyżej.

W kategorii młodszej, zwycięstwo odniosła i piękny puchar zdobyła Gabriela Kubiak – z wynikiem 97 punktów na 100 możliwych. Drugie miejsce, odbierając medal zawodów, zajęła Sabina Bereziecka (zdobywając 91 punktów), trzecie zaś – Judyta Bereziecka (z liczbą 91 punktów).

W kategorii starszej, z postawy stojącej, pierwsze miejsce zajęła Paulina Bezubik (zdobywając 82 punkty), drugie miejsce – Emilia Malinowska (78 punktów), trzecie miejsce – ratując honor mężczyzn – zajął Piotr Kosakowski (z liczbą 76 punktów).

Organizatorzy są zbudowani dużą frekwencją młodzieży na treningach, a także odkrywanymi nowymi talentami, zarówno w starszej, jak i w młodszej grupie wiekowej. Cieszymy się i serdecznie gratulujemy! Następne zawody – w listopadzie. Już dziś zapraszamy!

źródło: choroszcz.pl