Muzyczna ofensywa WOAK-u

Tak jak w ubiegłym roku, Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku wraz z nadejściem wiosny rusza z muzyczną ofensywą! Przed nami przeglądy, koncerty i warsztaty.

W marcu rusza – już po raz trzeci – Wojewódzki Przegląd Zespołów Rockowych „Rockowania”. Do udziału mogą się zgłaszać wykonawcy niezwiązani kontraktem płytowym ani inną umową wydawniczą.

W nazwie mamy rocka, ale praktycznie od początku Rockowania obejmują bardzo wiele gatunków muzycznych. W muzyce nie ma ścisłych granic, więc do naszego przeglądu zgłaszają się zespoły grające od death metalu, przez blues, po funk – wyjaśnia Cezary Mielko, dyrektor WOAK i pomysłodawca imprezy, prywatnie zapalony perkusista. – Warto spróbować swoich sił, bo główne nagrody, jak co roku, to pięć tysięcy złotych i koncert live w Polskim Radiu Białystok. Ale przede wszystkim warto zaprezentować się szerszej publiczności i skonfrontować swoje umiejętności z innymi – zachęca.

Od początku partnerem przeglądu jest Polskie Radio Białystok. Zanim pojawiły się Rockowania, przez długi czas nic takiego w regionie się nie działo, a zapotrzebowanie jest, bo zespołów mamy dużo – przekonuje Marcin Kozłowski, dziennikarz stacji.

W ramach Rockowań odbędą się eliminacje powiatowe, następnie półfinały, a siedem wyłonionych w ten sposób zespołów powalczy w finale, który zaplanowany jest na 20 października w białostockich Spodkach. Zgłoszenia do przeglądu przyjmowane są do końca marca.

W kwietniu natomiast WOAK zaprosi na kolejną edycję „W kręgu jazzu”. W tym roku to dwa dni warsztatów, które poprowadzą uznani polscy muzycy: perkusiści Mariusz Mocarski i Krzysztof Gradziuk oraz basista Bartosz Szetela. Zaprezentują oni także swoje umiejętności podczas koncertu, który zagrają z towarzyszeniem białostockich muzyków. W programie zaplanowano również jam session.

Szczegółowe informacje o obu imprezach można znaleźć na stronie organizatora: www.woak.bialystok.pl.

źródło: WOAK Białystok

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o