Na elewacji budynku przy ul. Antoniukowskiej 48 w Białymstoku powstaje mural

Białystok nie doczekał się jak do tej pory upamiętnienia postaci Jana Klemensa Branickiego. Już sam Julian Ursyn Niemcewicz pisał, że to „najrządniejszy w Polszcze magnat”.

Dlatego Fundacja Pro Anima we współpracy z naszymi Sponsorami i Partnerami postanowiła stworzyć interaktywny mural, który uhonoruje twórcę Białegostoku, wielkiego mecenasa kultury i sztuki – hetmana Jana Klemensa Branickiego. Będzie pobudzał nas wszystkich do refleksji nad wyborami, których w kontekście kultury i życia codziennego dokonujemy każdego dnia. Na muralu została zawarta nasza sentencja „Wzrasta to, czemu poświęcasz uwagę”. Wspólnie zadbajmy o to, aby pozostało po nas równie wiele piękna, jak po naszym bohaterze 😊

 

 

Malowidło na ścianie bloku przy ul. Antoniukowskiej 48 w Białymstoku będzie nie tylko do obejrzenia, ale również „do poczytania” i „do posłuchania”. Pod kodem QR będziemy zamieszczać informacje i ciekawostki z zakresu kultury, architektury, muzyki i historii Białegostoku, a także gry terenowe czy linki do naszych nagrań muzyki granej na dworze Branickich w XVIII wieku.

Przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki białostockim przedsiębiorcom, którzy czują odpowiedzialność za kulturalne oblicze naszego miasta.

Mural Magnaterii Białegostoku – ProAnima.pl

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments