Nagroda dla srebrnej medalistki

Natalia Kaczmarek z Klubu Sportowego „Podlasie” i jej trener Marek Rożej odebrali dziś (5 września) gratulacje od prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego. Okazją był wynik, jaki sportsmenka uzyskała w 19. Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Budapeszcie.

Natalia Kaczmarek, związana z Klubem Sportowym „Podlasie” Białystok, podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, które odbyły się w sierpniu w Budapeszcie, zdobyła srebrny medal w biegu na dystansie 400 m.

Prezydent pogratulował zawodniczce świetnego wyniku, podkreślając, że wszystkie medale przywiezione do Polski z tych mistrzostw trafiły do naszego miasta, z czego jest bardzo dumny. Życzył Natalii Kaczmarek i Markowi Rożejowi kolejnych sukcesów, zarówno osobistych, jak i sportowych. Zawodniczka i jej trener otrzymali też nagrody finansowe w wysokości 20 tys. zł (Natalia Kaczmarek) i 10 tys. zł (Marek Rożej).

– Gratuluję Natalii Kaczmarek kolejnego osiągnięcia sportowego, jestem pełen szacunku również dla trenera, który wykonał „kawał dobrej roboty”, przygotowując ją do mistrzostw. Wszyscy jesteśmy dumni z sukcesu zawodniczki białostockiego klubu sportowego – powiedział Tadeusz Truskolaski.

Natalia Kaczmarek jest medalistką Igrzysk Olimpijskich z Tokio z 2021 roku, podczas których zdobyła dwa medale – w sztafecie mieszanej 4×400 m (złoty medal) i w sztafecie 4×400 m (srebrny medal). Zawodniczka jest Ambasadorką Sportu Białostockiego. Znajduje się również w gronie wybitnych sportowców otrzymujących Stypendium Sportowe Mistrzów w 2023 roku.

Agnieszka Błachowska / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments