Nowi inwestorzy w Białymstoku

Kolejne działki inwestycyjne zlokalizowane w specjalnej strefie ekonomicznej i na terenach Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego mają nowych właścicieli. Dzięki temu w Białymstoku powstaną nowe miejsca pracy, a do budżetu miasta wpłynie prawie 15,8 mln zł.

Pierwszą ze sprzedanych w ostatnim czasie działek inwestycyjnych 12 lutego nabyła firma Cezar Przedsiębiorstwo Produkcyjne. Jest to teren objęty Suwalską Specjalną Strefą Ekonomiczną (SSSE), zlokalizowany na Krywlanach. Działka o powierzchni 2,5991 ha uzyskała w przetargu cenę 5,44 mln zł netto.

16 lutego odbyły się dwa kolejne przetargi. Nabywcą jednej z działek jest firma Cube ID, która kupiła niezabudowaną nieruchomość o powierzchni 2,9174 ha i 2,9030 ha znajdującą się na Krywlanach, objętą SSSE. Cena uzyskana w przetargu za tę działkę to ponad 9,206 mln zł netto. Drugi wtorkowy przetarg dotyczył działki inwestycyjnej na Dojlidach w ramach projektu Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Tę niezabudowaną nieruchomość o powierzchni 0,8402 ha kupiła białostocka firma Apoz, która zaproponowała cenę 1 mln 150 tys. 100 zł i w ocenie innowacyjności uzyskała 7,1 punktów.

– Te transakcje z pewnością będą miały duży wpływ na gospodarczy rozwój Białegostoku. Dzięki sprzedaży działek inwestycyjnych powstaną w naszym mieście nowe miejsca pracy, a to bardzo ważne dla mieszkańców Białegostoku i regionu – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Firma Cezar z siedzibą w Ełku, działająca w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, zamierza uruchomić w Białymstoku zakład produkcyjny z częścią magazynową. Warszawska firma Cube ID planuje na zakupionym terenie wybudować fabrykę inteligentnych urządzeń elektronicznych. Natomiast firma Apoz – białostocki producent zadrukowanych tkanin naturalnych i poliestrowych – uruchomi zakład produkcyjny.

Agnieszka Błachowska / UM w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments