Nowy plac zabaw dla przedszkolaków

Dzieci uczęszczające do Przedszkola Samorządowego nr 14 w Białymstoku mają nowy plac zabaw. Inwestycja kosztowała ponad 313 tys. zł. Z okazji otwarcia placu dzieci odwiedził prezydent miasta Tadeusz Truskolaski.

Umowa na opracowanie dokumentacji projektowej i budowę placu zabaw na terenie Przedszkola Samorządowego nr 14 przy Alei J. Piłsudskiego w Białymstoku została podpisana w maju tego roku. Wykonawcą inwestycji została firma Walvi z Siemiatycz.

W ramach tego przedsięwzięcia zamontowano m.in. nowy zestaw zabawowy, dwa bujaki na sprężynie, urządzenie do wspinaczki. Ustawiono także dwie ławki z oparciem. Te elementy uzupełniły istniejące już wcześniej wyposażenie placu – linarium, piaskownicę, tunel i zestaw zabawowy.

Prace zakończyły się w końcu września. Inwestycja kosztowała 313 tys. 575 zł.

– Plac zabaw w przedszkolu to rzecz absolutnie niezbędna. Służy przecież nie tylko do zabawy, ale także prawidłowego rozwoju dzieci, zwłaszcza fizycznego – powiedział prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. – Place zabaw umożliwiają dzieciom ćwiczenie mięśni, zmysłu równowagi i rozwoju motoryki. Staramy się w miarę możliwości wyposażać nasze przedszkola w nowoczesne urządzenia zaspokajające te potrzeby.

Miasto Białystok od 2015 roku wybudowało ponad 40 placów zabaw, wydało na ten cel ok. 15 mln zł. Powstały nie tylko na terenie przedszkoli i szkół, ale także w parkach i osiedlowych miejscach rekreacji. Największą popularnością cieszą się miejsca takie, jak plac zabaw na Jaroszówce (u zbiegu ulic Niemeńskiej i Bystrzyckiej), centrum zabaw na Leśnej Dolinie, park trampolin przy ul. Szkolnej czy wodny plac zabaw w Parku Konstytucji 3 Maja.

Anna Kowalska

foto. Dawid Gromadzki / UM Białystok

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments