Nowy plac zabaw przy szkole nr 11

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 zyskali nowy plac zabaw. Dziś (25 września) to miejsce do wspólnej rekreacji zostało otwarte. W wydarzeniu udział wzięli zastępcy prezydenta Białegostoku Rafał Rudnicki i Zbigniew Nikitorowicz.

Plac zabaw przy szkole nr 11 wymagał remontu. W ramach prac zdemontowano starą nawierzchnię i istniejące urządzenia. Wysypano certyfikowany piasek i zamontowano nowe urządzenia. Teraz do dyspozycji dzieci są nowe elementy – zestaw zabawowy, hamak linowy, ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód, dwa bujaki. Inwestycja kosztowała 100 tys. zł.

– Regularnie inwestujemy w miejskie placówki edukacyjne. To ważne, aby dzieci mogły nie tylko uczyć się, ale także bawić w bezpiecznych warunkach i nowoczesnych miejscach – powiedział zastępca prezydenta Rafał Rudnicki.

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się od hymnu szkoły. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, uczniowie z zerówek i klas pierwszych oraz nauczyciele. Było wspólne śpiewanie i tańce. Dzieci zostały zaproszone do zabawy w kilku strefach – sensoryki, robotyki, sportu oraz na placu zabaw. Uczniowie ćwiczyli z przyborami sensorycznymi i na torze przeszkód, uczyli się języka angielskiego z robotem Emys i programowali z robotem Photon.

– Mam nadzieję, że nowy plac zabaw będzie służył do wzajemnej zabawy i integracji w gronie rówieśników. Budujcie tu dobre wspomnienia ze szkolnych lat – powiedział zastępca prezydenta Zbigniew Nikitorowicz.

Warto wiedzieć, że pierwsza Powszechna Szkoła Podstawowa nr 11 powstała we wrześniu 1919 r. Jej siedzibą był budynek przy ul. Mazowieckiej 35. Obecnie placówka mieści się przy ul. Poleskiej 27 w Białymstoku.

Kamila Bogacewicz

Foto: Marcin Jakowiak

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments