Nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy uroczyście przekazany choroskim OSP

Rok 2017 jest kolejnym rokiem, w którym Gmina Choroszcz dba o doposażenie choroskich jednostek OSP w nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Fundusze na jego zakup pochodzą zarówno ze źródeł zewnętrznych, jak i ze środków własnych Gminy Choroszcz. 21 czerwca br. Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński przekazał przedstawicielom trzech jednostek OSP z gminy Choroszcz ratowniczy ekwipunek.

Na czerwcową uroczystość honorowego przekazania strażackiego rynsztunku do Urzędu Miejskiego w Choroszczy przybyli druhowie: Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy dh Krzysztof Kraśnicki, dh Tadeusz Lewkowicz Komendant Miejski OSP Gminy Choroszcz, a także dh Marek Kraśnicki; przedstawiciele OSP ze Złotorii – dh Ireneusz Jabłoński i dh Jan Marciszewski, a także przedstawiciele OSP w Klepaczach – dh Antoni Ostrowski, dh Zbigniew Artur Fiedorowicz i dh Marcin Pryzmont.

Miernik Wielogazowy – detektor „Altair 4X Atex” z ładowarką trafił do jednostki OSP w Choroszczy. Choroski zastęp strażaków-ochotników otrzymał także 4 komplety butli kompozytowych 6,9 l/300 bar z zaworem MSA oraz pokrowcami. Po 2 komplety tychże butli trafiły również do jednostek OSP w Klepaczach oraz OSP w Złotorii.

„Nowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy, który otrzymały jednostki OSP z gminy Choroszcz, to nie jedyny ekwipunek, w który zostaną doposażeni strażacy-ochotnicy z gminy Choroszcz w 2017 roku” – zapowiada Burmistrz Wardziński. „Kolejne zakupy jeszcze przed nami. Nie ma jednak wątpliwości, że każde nowe i nowoczesne narzędzie pozwalające skuteczniej reagować druhnom i druhom w sytuacjach zagrożenia, ułatwiając im wykonywanie zadań ratowniczych, jest darem ze wszech miar potrzebnym” – dodaje.

Nowy sprzęt o łącznej wartości 18 759,96 zł zakupiony został dzięki:

– dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku w ramach projektu pn. „Doposażenie w przenośny miernik gazów – detektor oraz butle kompozytowe do aparatów ochrony  układu  oddechowego dla Jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy, Klepaczach oraz Złotorii” – w wysokości 11 255,97 zł;

– dotacji z budżetu Gminy Choroszcz – w wysokości 7 503,99 zł.

źródło: Urząd Miejski w Choroszczy

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments