Olimpiada lekkoatletyczna młodzieży

Ponad 270 młodych sportowców rywalizowało na Stadionie BOSiR w Białymstoku. To uczniowie 14 szkół z powiatu białostockiego – uczestnicy Powiatowej Olimpiady Lekkoatletycznej.

II edycję wydarzenia zorganizowało (13.06.2023 r.) Starostwo Powiatowe w Białymstoku wspólnie z Podlaskim Okręgowym Związkiem Lekkiej Atletyki.
Dla jednych start był zabawą a dla innych poważnym wydarzeniem. Młodzież startowała w takich konkurencjach jak: biegi na 60, 600 i 1000 metrów, a także skok w dal, pchnięcie kulą oraz rzuty: oszczepem, piłką lekarską i piłeczką palantową. Najwięcej emocji i najgłośniejszy doping był podczas biegów.

Jak mówił starosta białostocki Jan Perkowski, sport to zdrowie, ale też nauka dyscypliny, poczucie obowiązku i regularne treningi. To wszystko procentuje później w innych dziedzinach życia – dodał.
Młodych sportowców przywitali na płycie stadionu m.in. czterokrotna olimpijka Krystyna Danilczyk-Zabawska (pchnięcie kulą) i mistrz olimpijki w rzucie młotem Wojciech Nowicki.

– Sam jako młody chłopiec zawsze starałem się spędzać aktywnie czas. Od tego się zaczyna, później jest rywalizacja na międzynarodowym poziomie. Mam nadzieję, że wśród tych młodych zawodników także są przyszli mistrzowie olimpijscy, mistrzowie świata i Europy – mówił Nowicki.
Uczniom kibicowali: Marek Malinowski z zarządu województwa, samorządowcy: wicestarosta Roman Czepe, radni Henryk Suchocki, Jan Gradkowski, Mariusz Gołaszewski i Andrzej Babul. W dekoracji zwycięzców uczestniczył także wojewoda Bohdan Paszkowski.

Zwycięzcy otrzymywali karty podarunkowe. W klasyfikacji drużynowej najlepsza była SP z Supraśla, drugie miejsce zajęła SP z Kleosina a trzecie SP z Tykocina. Gratulujemy!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments