Ostatnie dni na zgłoszenie szkoły do udziału w olimpiadzie ZUS

Zostało już niewiele czasu na zgłoszenie uczniów szkół ponadpodstawowych do Olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Termin mija 20 października. Warto pospieszyć się i zgłosić do konkursu, bo jest o co walczyć. Na laureatów olimpiady czekają nagrody rzeczowe, indeksy na studia oraz dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele dobrych uczelni w kraju.

– Uczniowie szkół ponadpodstawowych już od 10 lat biorą udział w „Lekcjach z ZUS”, a zdobytą wiedzę o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy sprawdzają w Olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W Podlaskiem są szkoły, które regularnie biorą udział w tym projekcie. Tylko w ubiegłym roku z naszego regionu do udziału w „Lekcjach z ZUS” przystąpiło ponad 2,6 tys. uczniów z 24 szkół, a w olimpiadzie uczestniczyło 546. Województwo podlaskie w finale ogólnopolskim reprezentowała młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Wysokiem Mazowieckiem – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie podlaskim.

W tym roku zgłoszenia uczniów do olimpiady przyjmowane są do 20 października. Pierwszy etap rywalizacji odbędzie się już 28 listopada, kolejny – 5 marca 2024 r. a finał – 18 kwietnia 2024 r. Jest o co walczyć. Na zwycięzców etapu centralnego czekają indeksy na studia, dodatkowe punkty w rekrutacji na wiele dobrych polskich uczelni oraz cenne nagrody rzeczowe dla zwycięzców i dla szkół, które reprezentują. Ponadto laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego technika ekonomisty i technika rachunkowości.

Zgłoszenia szkół z województwa podlaskiego do udziału w olimpiadzie przyjmuje: Monika Michałowska tel.  857486650, lub  502007903 mail: Monika.Michalowska@zus.pl.

Katarzyna Krupicka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments