Otwarta sobota w urzędzie

W najbliższą sobotę (19 maja) mieszkańcy Białegostoku będą mogli załatwić w Urzędzie Miejskim sprawy, na które brakuje im czasu w tygodniu. To będzie kolejna w tym roku otwarta sobota.

W sobotę (19 maja) do dyspozycji białostoczan będą: Departament Obsługi Mieszkańców i Urząd Stanu Cywilnego przy ul. J. K. Branickiego 3/5. Zostaną otwarte między godz. 8.00 a 12.00. W tym samym czasie działać też będzie miejska infolinia (nr tel. 85 879 7979).

– Organizujemy otwarte soboty w Urzędzie Miejskim, by ułatwić życie naszym mieszkańcom i usprawnić ich obsługę. Za każdym razem z możliwości załatwienia sprawy w sobotę korzysta kilkaset osób – powiedział prezydent Tadeusz Truskolaski.

Otwarta sobota organizowana jest raz w miesiącu. W tym roku będzie jeszcze siedem takich sobót: 30 czerwca, 28 lipca, 25 sierpnia, 29 września, 20 października, 24 listopada, 15 grudnia.

W otwarte soboty białostoczanie przyjeżdżają najczęściej do Referatu Rejestracji Pojazdów oraz Referatu Dowodów Osobistych i Spraw Wojskowych. W tym pierwszym załatwiają sprawy związane m.in. z rejestracją samochodów i wymianą dokumentów. W drugim – składają wnioski o wydanie dowodu osobistego i odbierają gotowy dokument. Z kolei do USC mieszkańcy zgłaszają się, aby otrzymać akt zgonu, odwiedzić stanowiska związane z zawieraniem małżeństw czy archiwum aktów.

Warto pamiętać, że w Departamencie Obsługi Mieszkańców działa ekolejka – elektroniczny system rezerwacji wizyt. Dzięki niej przez internet można umówić się na konkretną godzinę (także w otwartą sobotę), aby załatwić sprawy związane m.in. z dowodami osobistymi, prawami jazdy, meldunkami i działalnością gospodarczą.

Inicjatywa otwartych sobót jest realizowana od 2014 roku.

Anna Kowalska

źródło: bialystok.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments