Otwarte wykłady dla seniorów – Nowa inicjatywa PCK skierowana do osób starszych

Co zrobić, by jak najdłużej żyć w dobrym zdrowiu? Jak dbać o swoje bezpieczeństwo? W jaki sposób radzić sobie z problemami, z którymi na co dzień mogą zetknąć się osoby w wieku 60+? Podlaski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczyna cykl otwartych wykładów i spotkań dla seniorów.

W każdy ostatni czwartek miesiąca w Klubie Seniora przy PCK w Białymstoku będą odbywały się wykłady specjalistów dotyczące kwestii i problemów, z którymi mierzą się osoby starsze.

Cykl wykładów rozpocznie prof. Barbara Bień. Naukowczyni rozwinie temat „Zaburzenia pamięci w wieku starszym – jak postępować?”

Prof. Barbara Bień to ceniona gerontolog, specjalistka w zakresie chorób wewnętrznych i geriatrii, wieloletnia ordynator Oddziału Geriatrii SP ZOZ MSWiA im. Mariana Zyndrama-Kościałkowskiego w Białymstoku oraz kierownik Kliniki Geriatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jest konsultantem wojewódzkim ds. geriatrii.

Wykład prof. Barbary Bień odbędzie się w czwartek 26 października o godz. 14.00 w siedzibie PCK przy ul. Warszawskiej 29 w Białymstoku. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Wszystkie kolejne wykłady będą prowadzone przez cenionych naukowców oraz specjalistów w swoich dziedzinach. O tematyce następnych spotkań będziemy informować na bieżąco.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments