„PIKuś” – Wojewódzki Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej

Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku organizuje w dniach 7-12 czerwca 2021 r. – Wojewódzki Przegląd Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej „PIKuś” w ramach projektu „PIKtoGRAmy”.

Dotychczasowe przeglądy recytatorskie i piosenki przedszkolnej – „Baje, Bajki, Bajeczki”, „O złotą różdżkę dobrej wróżki” i „Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków – Mama Tata i Ja” – zyskują spójną formę jednej imprezy podzielonej na etapy wykonawcze i prezentowane formy. Formuła zostaje rozszerzona o kategorie wiekowe uczestników oraz o forum teatrów amatorskich. Wydarzenie jest inspiracją dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat do rozwijania zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej i twórczej współpracy, a także rozwija umiejętności wystąpień publicznych i pobudza do kreatywności teatralnej.

Do przeglądu zgłaszać się mogą uczestnicy, którzy zostali zakwalifikowani z eliminacji miejskich, powiatowych i międzypowiatowych. Etapy kwalifikacji wojewódzkich powinny odbyć się do 30 maja 2021 r. Eliminacje miejskie dla miasta Białystok odbędą się w formie on-line, a karty zgłoszenia wraz z nagraniem należy przesyłać do 23 maja 2021 r.

Więcej informacji, harmonogram, regulaminy i karty zgłoszenia dostępne są na stronie Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku: https://pikpodlaskie.pl/pikus-przeglad-tworczosci-dzieci-i-mlodziezy/

PIKtoGRAmy – to cykl działań teatralnych adresowanych do dzieci i młodzieży z woj. podlaskiego realizowanych aby inspirować amatorskie środowisko teatralne do poszukiwań twórczych, rozwijania młodych talentów oraz szerzenia kultury żywego słowa. Sama nazwa projektu łączy w sobie skrót nazwy instytucji „PIK” ze słowem „GRA” którego synonimem jest zabawa jak i odtwarzanie przez aktora roli. „MY” daje poczucie wspólnotowości i sprawczości uczestnikom działań. Piktogram zastępuje słowo pisane elementem graficznym i zwiększa czytelność przekazu. Działania teatralne to swoistego rodzaju „piktogram” emocji, zakodowanych znaków, których najlepiej uczyć się w praktyce aktorskiej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży”.

Źródło: Podlaski Instytut Kultury w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments