Z winy wykonawcy robót zmiany w komunikacji na stacji Białystok nie zostaną wprowadzone dzisiaj. Bezpieczeństwo pasażerów priorytetem

W środę 30 sierpnia wieczorem, PLK SA stwierdziły brak przygotowania wykonawcy (Intercor) do uruchomienia nowych komputerowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym (prace zaplanowane pierwotnie na noc z 30 na 31 sierpnia). Ze względów bezpieczeństwa PLK SA zdecydowały o odsunięciu w czasie uruchomienia nowych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Wykonawca został zobowiązany do niezwłocznego uzupełnienia braków i usunięcia nieprawidłowości. Priorytetem PLK SA jest bezpieczeństwo pasażerów i umożliwienie podróży w jak najszerszym zakresie.

Zapowiadane na 31 sierpnia zmiany w komunikacji pociągów i pasażerów na stacji w Białymstoku są planowane do wprowadzenia w najbliższych dniach po wykonaniu przez wykonawcę niezbędnych prac. Do tego czasu ruch pociągów i komunikacja dla pasażerów na stacji odbywa się bez zmian. Oznacza to, że pociągi kursować będą zgodnie z dotychczasowym rozkładem jazdy, a pasażerowie wsiądą do pociągów z dotychczasowych peronów. Utrzymana została też droga przejścia przez stację z wykorzystaniem kładki przy dworcu PKS.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments