Po raz pierwszy w Białymstoku! 6 listopada odbędzie się Akademicka Doba Sportu

Akademicka Doba Sportu. 24 godziny na promocję aktywności fizycznej oraz ruchu AZS

Po raz pierwszy w Białymstoku! 6 listopada o godz. 15 wystartuje Akademicka Doba Sportu, czyli 24-godzinny maraton różnorodnych aktywności sportowych. Wielką atrakcją wydarzenia będzie spotkanie z Wojciechem Nowickim, mistrzem olimpijskim w rzucie młotem oraz absolwentem Politechniki Białostockiej. W programie są też turnieje tenisa stołowego, futsalu, warsztaty samoobrony i ćwiczeń oddechowych. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny, warto jednak wcześniej zarejestrować w nich swój udział: indywidualnie lub drużynowo.

Akademicka Doba Sportu to akcja ogólnopolska, zainicjowana przez Akademicki Związek Sportowy. Jej celem jest promocja sportu akademickiego i rekreacji. Lokalną edycję ADS, po raz pierwszy w naszym mieście, zorganizuje Klub Uczelniany AZS Politechniki Białostockiej we współpracy z Klubem Środowiskowym AZS Województwa Podlaskiego oraz Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Białostockiej.

Skrót AZS można czytać na dwa sposoby, jako Akademicki Związek Sportowy, ale też jako Atmosfera-Zabawa-Sport. Oba świetnie oddają ducha Akademickiej Doby Sportu. W tej akcji chodzi zarówno o to, żeby pozytywnie wkręcić młodych ludzi w dobrą zabawę i zdrowy styl życia, jak i o to, żeby dołączyli do największej w Polsce studenckiej organizacji sportowej. Akcja jest wielowymiarowa, tak jak wielowymiarowy i multidyscyplinarny jest sport uprawiany przez młodych zawodników na uczelniach w Białymstoku i regionie. Dlatego cieszę się bardzo, że zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjął Wojciech Nowicki. Spotkanie z nim będzie okazją, żeby poznać mistrza i porozmawiać z nim o sukcesach i wyzwaniach, ale też usłyszeć jego historię, jako studenta Politechniki Białostockiej, który na pewnym etapie swojego życia umiał połączyć naukę ze sportem wyczynowym – mówi dr Piotr Klimowicz, kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Białostockiej.

Atrakcje Akademickiej Doby Sportu w Białymstoku zaczną się w poniedziałek, 6 listopada o godz. 15.00 i potrwają do wtorku, do godz. 15.00. W tym czasie odbywać się będą różnorodne imprezy sportowe. Udział w nich mogą wziąć wszyscy chętni! Wcześniej jednak warto zarejestrować swoją obecność: indywidualnie lub drużynowo. Można to zrobić za pomocą formularzy, zgłoszeń via e-mail lub zarejestrować się na stronie z listą turniejów szachowych. Harmonogram i formę zapisów można sprawdzić na stronie https://bialystok.azs.pl/2023/10/24/harmonogram-akademickiej-doby-sportu/ lub poniżej.

Większość zaplanowanych wydarzeń odbywać się będzie w Akademickim Centrum Sportu Politechniki Białostockiej przy ul. Wiejskiej 41. W hali ACS PB odbędą się turnieje zespołowe, warsztaty samoobrony i oddechowe, a także trening aerobiku. Tu także zaplanowano spotkanie z Wojciechem Nowickim. Natomiast rozgrywki szachowe przeniosą się do restauracji Jack Sparrow na ul. Henryka Sienkiewicza 1/1/lok. 2.

Zapraszamy!

Harmonogram Akademickiej Doby Sportu w Białymstoku

6 listopada 2023 r.

15.00 – 18.00 Turniej Tenisa Stołowego – ACS PB

18.00 – 21.00 Turniej Szachowy – Jack Sparrow Restaurant

21.00 – 2.00 Turniej Piłki Siatkowej – ACS PB

7 listopada 2023 r.

2.30 – 8.00 Turniej Futsalu – ACS PB

8.00 – 9.30 Sporty walki – samoobrona – ACS PB

9.30 – 11.00 Spotkanie z mistrzem Wojciechem Nowickim – ACS PB

11.00 – 13.00 Oddech w sporcie – ACS PB

13.00 – 15.00 Aerobik dla wszystkich i zakończenie ADS – ACS PB

Szczegóły wydarzeń i zapisy:

Turniej Tenisa Stołowego

Turniej Tenisa Stołowego odbędzie się w ACS PB. Mecze rozgrywane będą do 11 pkt., do dwóch wygranych setów. Turniej w kategoriach mężczyzn i kobiet, z podziałem na grupy. Pierwsza faza grupowa – każdy zawodnik gra z każdym. Z grupy do dalszych rozgrywek wychodzi dwóch najlepszych zawodników. Losowanie grup nastąpi przed turniejem przez organizatorów. Przewidziane są medale dla zawodników, którzy uzyskają miejsca na podium oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników turnieju.

Limit: 18 osób w kat. kobiet i 18 osób w kat. mężczyzn

Zapisy do: 03.11.2023 r. (piątek) na: zaniewska_martyna@o2.pl

W tytule: TURNIEJ ADS TENIS STOŁOWY

W treści: Imię i nazwisko oraz numer telefonu do kontaktu.

Turniej Szachowy

Turniej Szachowy rozgrywany będzie w Jack Sparrow Restaurant (adres ul. Henryka Sienkiewicza 1/1/lok.2). Rozegranych zostanie 6 gier w tempie 10 minut + 4 sekundy na ruch. Gra odbędzie się z podziałem na dwie grupy, przy założeniu co najmniej 8 zawodników w jednej grupie. W GRUPIE SILNIEJSZEJ zagrają zawodnicy z II kategorią oraz o wyższych umiejętnościach. Natomiast w równoległej GRUPIE DO III KATEGORII szachowej wystąpią gracze z kategorią III i ci, którzy dopiero rozwijają swoje umiejętności. Po zakończeniu rund eliminacyjnych, zwycięzcy z obu grup zmierzą się w finałowym pojedynku o miano mistrza. Finał pomiędzy zwycięzcą Grupy Silniejszej a zwycięzcą Grupy Do III Kategorii będzie się składał z jednego pojedynku podczas, którego pionkami czarnymi gra zwycięzca Grupy Silniejszej. Zwycięzca Grupy Silniejszej rozpocznie grę zegarem ustawionym na 1 minutę plus 2 sekundy, natomiast jego przeciwnik będzie miał do dyspozycji 10 minut plus 3 sekundy na posunięcie. Należy pamiętać, że w przypadku remisu zwycięzcą zostanie zawodnik reprezentujący Grupę Do III Kategorii szachowej. Pełnienie funkcji sędziego będzie sprawował Rafał Greś, z którym można skontaktować się pod numerem telefonu 517 315 444 w razie pytań lub wątpliwości. Przewidziana jest nagroda dla zwycięscy Turnieju. Wśród pozostałych zawodników którzy zajmą miejsca w pierwszej 20 swoich grup rozlosujemy nagrody rzeczowe.

Limit: 60 osób

Zapisy do 05.11.2023 r. na stronie: www.chessmanager.com

*Możliwe też osobiste zgłoszenie w dniu zawodów najpóźniej do 17:45 ( w przypadku wolnych miejsc).

Turniej Piłki Siatkowej

Turniej Piłki Siatkowej będzie rozgrywany w salach ACS PB. Zespoły składają się maksymalnie z 10 osób. Na boisku występuje 6 zawodników. Mecze rozgrywamy do 2 wygranych setów do 25 pkt. Tie break do 15 pkt. System gry 2 grupy po 3 zespoły. Drużyny z miejsc 1-2 grają półfinały. Kwestie sporne rozstrzyga organizator i sędzia główny zawodów. Wszystkich zawodników obowiązuje zachowanie fair play, oraz stroje sportowe i odpowiednie obuwie halowe. Przewidziane są medale i drobne nagrody.

Zapisy do 29.10.2023 r. na: d.szczerbiński@pb.edu.pl

W tytule: TURNIEJ ADS PIŁKA SIATKOWA

W treści: Nazwa drużyny, skład imienny drużyny, i NUMER TELEFONU do kontaktu.

Limit miejsc: 6 pierwszych zgłoszonych drużyn. Drużyny przyjęte do turnieju będą poinformowane telefonicznie.

Turniej Futsalu

Turniej Futsalu będzie rozgrywany w salach ACS PB. Zespoły składają się maksymalnie z 10 osób. Na boisku występuje 5 zawodników (4+1 bramkarz). Czas gry: 2x7min, przerwa 1 min. Obowiązują uproszczone zasady gry w futsal. System gry każdy z każdym. Za zwycięstwo 3 pkt., remis 1 pkt., przegrana 0 pkt. Kwestie sporne rozstrzyga organizator i sędzia główny zawodów. Wszystkich zawodników obowiązuje zachowanie fair play, oraz stroje sportowe i odpowiednie obuwie halowe. Przewidziane są medale i drobne nagrody.

Zapisy do 29.10.2023 r. na: d.szczerbiński@pb.edu.pl

W tytule: TURNIEJ ADS FUTSAL

W treści: Nazwa drużyny, skład imienny drużyny, i NUMER TELEFONU do kontaktu.

*Limit miejsc: 6 pierwszych zgłoszonych drużyn. Drużyny przyjęte do turnieju będą poinformowane telefonicznie.

Samoobrona

Podczas zajęć omówione zostaną podstawowe zasady zachowania się w sytuacji zagrożenia. Warsztaty pomogą w rozpoznawaniu niebezpieczeństwa oraz odpowiednich reakcjach w takich sytuacjach. Uczestnicy będą mieli okazję poznać i przećwiczyć proste i skutecznie techniki obrony przed typowymi rodzajami ataku (uderzenia, obchwyty).

Limit 50 osób.

Zapisy do 05.11.2023 r. (niedziela) za pomocą formularza: https://forms.gle/4BB6CVbXhTsXzGGXA

*W przypadku za dużej liczby zgłoszonych osób, organizator wyśle e-mailowe powiadomienie o nieprzyjęciu danej osoby do zajęć.

Spotkanie z Mistrzem Wojciechem Nowickim

Podczas spotkania prowadzonego przez dziennikarkę Radia Akadera – Julittę Grzywę uczestnicy będą mogli poznać (bezpośrednio z ust najwybitniejszego białostockiego sportowca) jego drogę do wywalczenia najcenniejszego dla każdego sportowca trofeum (złoty medal Igrzysk Olimpijskich). Będzie również okazja do zadania pytań Mistrzowi oraz uzyskania autografu czy pamiątkowego zdjęcia.

Limit miejsc 150.

Zapisy do 05.11.2023 r. (niedziela) za pomocą formularza: https://forms.gle/4BB6CVbXhTsXzGGXA

*W przypadku za dużej liczby zgłoszonych osób, organizator wyśle e-mailowe powiadomienie o nieprzyjęciu danej osoby do zajęć.

Oddech w sporcie

Podczas warsztatów omówione zostaną elementy funkcjonalnego oddechu, przedstawione korzyści wynikające z prawidłowego oddychania w życiu codziennym oraz podczas uprawiania sportu (również wyczynowego). Uczestnicy będą mieli okazję poznać techniki oddechowe oraz ćwiczenia prowadzących do uzyskania dobrego stanu zdrowia oraz wysokich rezultatów sportowych.

Limit 50 osób.

Zapisy do 05.11.2023 r. (niedziela) za pomocą formularza: https://forms.gle/4BB6CVbXhTsXzGGXA

*W przypadku za dużej liczby zgłoszonych osób, organizator wyśle e-mailowe powiadomienie o nieprzyjęciu danej osoby do zajęć.

Aerobik

Ćwiczenia ogólnorozwojowe przy muzyce, angażujące do pracy wszystkie partie ciała. Trening przeznaczony dla osób, które chcą zachować zdrowie i poprawić swoją kondycję.

Limit 50 osób.

Zapisy do 05.11.2023 r. (niedziela) za pomocą formularza: https://forms.gle/4BB6CVbXhTsXzGGXA

*W przypadku za dużej liczby zgłoszonych osób, organizator wyśle e-mailowe powiadomienie o nieprzyjęciu danej osoby do zajęć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments