PODLASCY POLICJANCI PROWADZĄ KONTROLE GIMBUSÓW I OZNAKOWANIA PRZY SZKOŁACH
Kontrole gimbusów czy prawidłowość oznakowania dróg w okolicy placówek oświatowych – to tylko niektóre z działań jakie podlascy policjanci podejmują każdego roku. Wszystko po to, by wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zapewnić młodym mieszkańcom naszego województwa bezpieczne pokonywanie codziennej trasy z domu do szkoły.
Wprawdzie trwają jeszcze wakacje, przed nami ostatnie dni letniego wypoczynku, ale podlascy policjanci już rozpoczęli działania zmierzające do zapewnienia najmłodszym mieszkańcom naszego województwa bezpiecznej drogi do szkoły. Funkcjonariusze, głównie z pionu ruchu drogowego, sprawdzają oznakowania przejść dla pieszych oraz przeglądają je w zakresie spełniania wymogów bezpieczeństwa. Po stwierdzeniu nieprawidłowości mundurowi bezzwłocznie informują instytucje odpowiedzialne za ich usunięcie.

Funkcjonariusze kontrolują również szkolne gimbusy przewidziane do przewożenia dzieci i młodzieży do miejsc nauki. Podczas akcji mundurowi sprawdzą wszystkie gimbusy na terenie naszego województwa. W czasie takich kontroli funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na podstawowe elementy mające wpływ na bezpieczeństwo w czasie jazdy. Policjanci skrupulatnie sprawdzają między innymi stan techniczny każdego gimbusa oraz jego wyposażenie. Każda kontrola pojazdu, to również kontrola trzeźwości kierowcy. Podlascy policjanci informują również, że takie kontrole autobusów będą odbywać się systematycznie w trakcie trwania roku szkolnego.

Wszystko te działania są realizowane po to, by wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, dzieci i młodzież mogły bezpiecznie pokonywać swoją codzienną trasę do szkoły i domu.

Relacje z działań w poszczególnych komendach Policji:

Komenda Miejska Policji w Białymstoku

Komenda Miejska Policji w Łomży

Komenda Miejska Policji w Suwałkach

Komenda Powiatowa Policji w Augustowie

Komenda Powiatowa Policji w Bielsku Podlaskim

Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce

Komenda Powiatowa Policji w Kolnie

Komenda Powiatowa Policji w Mońkach

Komenda Powiatowa Policji w Siemiatyczach

Komenda Powiatowa Policji w Sokółce

Komenda Powiatowa Policji w Wysokiem Mazowieckiem

Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie

Źródło: KWP w Białymstoku

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

*

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments